7 komentarzy

 1. Beauty Sebastian
  6 czerwca 2020 @ 19:25

  W gabinecie kosmetycznym jest mnóstwo produktów, którymi można rzeczywiście zrobić krzywdę.
  Oczywiście zgadzam się z Panią Doktor, że nie powinien być używany przez kosmetyczki. Szczególnie, że ich wiedza, kompetencje są znikome. Pytanie dlaczego do jednego worka wrzucono kosmetologów? Juz odpowiadam, bo cala kampania to eliminacja konkurencji, bo botoks to szybki i łatwy zarobek.

  Reply

  • marcinpychynski@gmail.com
   11 czerwca 2020 @ 21:17

   Dzień dobry,
   niestety kosmetolog to nie lekarz, nie ma odpowiedniego wykszałcenia, a botox jest jednak lekiem i nie stosując się do zasady, że lek zwłaszcza w postaci iniekcji musi podawać lekarz mielibyśmy mnóstwo różnych powikłań i komplikacji. Osobiście uważam, że to co wydaje się być takie proste na pierwszy rzut oka wcale nie jest i wymaga wiedzy i doświadczenia.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.
   dr n. med. Monika Kukulska

   Reply

   • pytanie
    9 września 2020 @ 22:15

    A co z pielegniarkami i poloznymi, chce Pani powiedziec ze te osoby nie maja odpowiedniej wiedzy do robienia takowego zastrzyku???

    Reply

    • marcinpychynski@gmail.com
     14 września 2020 @ 09:31

     Dzień dobry,
     żadne pytanie nie zostało usunięte. Pielęgniarki, zgodnie z Polskim prawem, mogą wykonywać zabiegi igłowe jedynie na zlecenie lekarza.
     Pozdrawiam:)

     Reply

 2. Med
  2 października 2020 @ 16:28

  Zabiegi igłowe co to za wypowiedź. Czy na pobieranie krwi komercyjnie też musi zgodzić się lekarz? To jakaś kpina. Pielegniarki/Położne to nie są zawody podległe lekarzom. Możemy samodzielnie wypisywać recepty, oraz kierować pacjentów na badania diagnostyczne. Ale jak chodzi o kwas hialuronowy to już nie

  Reply

  • marcinpychynski@gmail.com
   3 października 2020 @ 20:50

   Jeżeli by ta było to dlaczego pielęgniarki nie mają własnych gabinetów, w których przyjmują pacjentów? Nie jest prawdą, że są niezależne. Trzeba też uświadomić sobie, że nie jest to diagnostyczne pobranie krwi. Jest to jakiś rodzaj terapii, który musi być prowadzony pod kontrolą lekarza.

   Reply

 3. Martix
  15 października 2020 @ 01:22

  Hmm.. Bzdura 🙂 są terapię które muszą być prowadzone pod kontrolą lekarza owszem, ale są też takie które pielęgniarki mogą prowadzić samodzielnie. To że nie ma gabinetów w których pielęgniarki przyjmują pacjentów wiąże się tylko z tym że to specyficzna grupa zawodowa i że przepisy nie są jasno sprecyzowane. Z całym szacunkiem ale pielęgniarka po kursach ma większe uprawnienia niż kosmetolodzy, którzy mają swoje gabinety i wykonują iniekcje powszechnie a jakoś nikt z tym nic nie robi 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *