Skóra: piękna i zdrowa ?

Skóra to symbol urody każdej kobiety

Skóra: 

Czy twoja skóra jest piękna i zdrowa ?

I co zrobić aby tak się stało ?

Skóra jest największym narządem człowieka i spełnia bardzo wiele funkcji. Do najważniejszych z nich należy funkcja ochronna przed czynnikami infekcyjnymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym.

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Sam naskórek dzieli się na kolejne 4 lub 5 warstw. Każdy z elementów skóry spełnia inną, odrębną funkcję i wymaga odrębnej pielęgnacji. W skórze właściwej znajdują się receptory odpowiedzialne za czucie dotyku, naczynia krwionośne, nerwy, gruczoły oraz korzenie włosów. Tkanka podskórna pełni funkcję izolacyjną, zawiera komórki tłuszczowe, których ilość uzależniona jest od stylu życia, wieku i płci.

Barwa skóry zależy od zawartości w jej obrębie melaniny. Nieprawidłowe gromadzenie się melaniny odpowiedzialne jest za tworzenie przebarwień.

Choroby skóry mogą dotyczyć każdej z jej warstw. Warto pamiętać, że tylko zdrowa skóra może być naprawdę piękna.

Kompleksowe i profesjonalne leczenie chorób skóry wymaga konsultacji dermatologicznej. Badanie dermatoskopowe znamion skórnych wykonywane przez doświadczonego dermatologa jest ważne w profilaktyce zmian nowotworowych skóry. W razie konieczności usuwamy zmiany, wyrośla skórne, np. brodawki, włókniaki techniką laserową lub za pomocą krioterapii.

Trądzik jest chorobą przewlekłą związaną z nadaktywnością gruczołów łojowych z towarzyszącym rogowaceniem naskórka oraz rozrostem bakterii. W leczeniu trądziku wykorzystuje się antybiotyki, leki przeciwzapalne, często w połączeniu z retinoidem. Częstym powikłaniem trądziku są brzydkie i szpecące blizny oraz przebarwienia.

Spłycenie blizn potrądzikowych wymaga wielu działań i kompleksowego podejścia. Najlepiej sprawdza się przygotowanie indywidualnego planu terapii dla każdego pacjenta. Zaleca się peelingi medyczne z wampirzym liftingirm oraz zabiegi laserowe.

Zabiegi odmładzające czyli terapia przeciwstarzeniowa

Każdy pacjent po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej uzyskuje pełny plan indywidualnej terapii. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta wybiera się najbardziej korzystne zabiegi aby osiągnąć założony cel. Na końcu wizyty kosmetolog dobiera i proponuje kosmetyki do domowej pielęgnacji złożone tylko z naturalnych składników i bazujące na witaminie C i A.

Mezoterapia – czyli zabiegi kondycjonujące skórę

Aquashine/Aquashine BTX 

850 zł/amp

Prostolane Natural-B 

900 zł/amp

Kolagen Linerase 

1200 zł

Redensity I

700 zł/amp

Styleage HydroMax 

850 zł

Dermaheal SR/HSR

400 zł za okolicę

Nucleofill Medium (młoda skóra)

1000 zł

Nucleofill Strong (starsza skóra)

1050 zł

Wampirzy lifting i fibryna

PRP (osocze) 

650 zł

PRP + fibryna

1200 zł 1 amp PRP + 2 amp fibryna

Dermapen – mikronakłuwanie

Twarz

550 zł

seria 3 zabiegów

1300 zł

Zabiegi laserowe Alma Harmony XL Pro

Urządzenie obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła. Aby nasza oferta była pełna i dawała szerokie możliwości terapeutyczne, posiadamy:

Rejestracja online Wrocław Booksy

Umów się na wybrane zabiegi!

ul. Wileńska 4 lok. B

59-300 Lubin

Godziny otwarcia:

Pon – pt. 10.00 – 19.00

ul. Inowrocławska 21 lok. 2

53-653 Wrocław

Godziny otwarcia:

Pon – pt. 10.00 – 19.00