Przeszczep tłuszczu Wrocław oraz Lubin

Liposukcja strzykawkowa

Lipotransfer 

Zabiegi modelujące sylwetkę oraz poprawiające wygląd twarzy za pomocą własnej tkanki tłuszczowej (przeszczep tłuszczu) oraz lipoliza iniekcyjna

Wrocław  | Lubin

Liposukcja strzykawkowa

Lipotransfer czyli przeszczep tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna

Liposukcja strzykawkowa czyli modelowanie sylwetki

Wrocław  | Lubin

Jest to zabieg polegający na trwałym usunięciu nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul i strzykawek.  Przeznaczony jest szczególnie dla osób, które mimo ćwiczeń i odpowiedniej diety nie mogą uzyskać satysfakcjonującej redukcji naddatku tkanki.  Procedura ta w związku z działaniem na tzw. „lokalną otyłość” ma na celu modelowanie określonych partii ciała.

Liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem mało inwazyjnym i wyjątkowo bezpiecznym.  Zapewnia jednoczesne  odsysanie  tłuszczu oraz lipotransfer.  Komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte a pozyskany w trakcie zabiegu materiał tłuszczowy stanowi najlepszy z możliwych  „wypełniaczy”, ponieważ jest on w pełni naturalny i biokompatybilny z organizmem pacjenta.

W przeciwieństwie do liposukcji klasycznej zabieg ten wykonujemy  w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu oraz  przez cały czas może pozostać w stałym kontakcie z lekarzem.  Pierwsze rezultaty widoczne są niemalże natychmiastowo.

Lipotransfer czyli modelowanie tłuczem lub przeczep tkanki tłuszczowej

Wrocław  | Lubin

Lipotransfer to zabieg polegający na przeszczepie żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej, pobranych z tzw. okolicy dawczej i implantowanych w miejsce docelowe.

Materiał niezbędny do przeszczepu pobierany jest w trakcie liposukcji strzykawkowej a następnie odpowiednio opracowywany i wzbogacany osoczem bogatopłytkowym pacjenta lub/ i komórkami macierzystymi. Następnie tak przygotowany preparat wprowadzany jest podskórnie za pomocą kaniul.  

Podczas zabiegu wykorzystuje się materiał pozyskany z własnej tkanki tłuszczowej pozbawiony wszelkich syntetycznych substancji, co tym samym wyklucza ryzyko odrzucenia przeszczepu bądź wystąpienia jakiejkolwiek alergii.

Lipotransfer wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki oraz zasinienia, które ustępują w ciągu od kilku do kilkunastu dni.

Zalecenia przed zabiegiem lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej)

Wrocław  | Lubin

  • na 14 dni przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów;
  • na 7 dni przed zabiegiem wykonać badania zlecone przez lekarza (morfologia, APTT, INR, HBsAg, anty-HBs,anty-HCV);
  • na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne (np. Aspiryna, Ibuprom, Ketonal);
  • ograniczyć przyjmowanie suplementów zawierających duże ilości tranu, kwasów omega-3 i wyciągów z Ginkgo Bilobae;
  • na dzień przed zabiegiem powstrzymać się od spożywania kawy i alkoholu;
  • w dniu zabiegu wykąpać się oraz zjeść lekkie śniadanie;
  • w dniu zabiegu unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowych i krioterapii oraz unikać ekspozycji na słońce

Lipoliza iniekcyjna

Wrocław  | Lubin

Nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki polegająca na wprowadzaniu na głębokość tkanki tłuszczowej za pomocą nakłuć cienką igłą substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. 

W miejscu podania preparatu lekarz wywołuje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. W rezultacie komórki tłuszczowe ulegają degradacji,  uwolnione z nich  tłuszcze transportowane są do wątroby a następnie w końcowym etapie wydalane z organizmu.

Lipoliza jest w pełni bezpiecznym zabiegiem nie wymagającym od pacjenta specjalnego przygotowania. W miejscu iniekcji powstaje miejscowy obrzęk lub zaczerwienienie, które ustępują zwykle po kilku dniach. Aby osiągnąć optymalny efekt niezbędna jest seria kilku zabiegów wykonywanych w odstępie 3-4 tygodni. Należy pamiętać, że zabieg ten nie jest alternatywą dla liposukcji a jedynie stanowi idealne uzupełnienie zdrowego stylu życia na które składa się zbilansowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna.

Cennik

Wrocław  | Lubin

Lipotransfer w zależności od okolicy

od 3500 zł

Ujędrnianie piersi własnym tłuszczem

od 5000 zł

Powiększanie penisa własnym tłuszczem

od 3500 zł

Liposukcja strzykawkowa

od 3000 zł

ul. Wileńska 4 lok. B

59-300 Lubin

Godziny otwarcia:

Pon – pt. 10.00 – 19.00

ul. Inowrocławska 21 lok. 2

53-653 Wrocław

Godziny otwarcia:

Pon – pt. 10.00 – 19.00