Inne zastosowania lasera diodowego

Fotoodmładzanie

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem lasera diodowego

Istnieje wiele problemów dermatologicznych, np. zaburzenia pigmentacji, uszkodzenia posłoneczne oraz trądzik, które mają niekorzystny wpływ na wygląd naszej skóry, cery i wymagają kompleksowego podejścia do problemu, często współpracy z dermatologiem oraz leczenia opartego na  głębokim odmłodzeniu skóry i jej przebudowie. W leczeniu trądziku od dawna stosujemy takie metody jak: peelingi chemiczne, antybiotyki oraz preparaty antyseptyczne.  Obecnie technologia laserowa oraz podczerwieni jest również wykorzystywana z powodzeniem do leczenia trądziku oraz do odmładzania skóry.

Zmniejszanie zmarszczek: Stosowanie lasera diodowego do stymulowania produkcji kolagenu może pomóc w redukcji drobnych linii i zmarszczek, poprawiając elastyczność skóry i nadając jej młodszy wygląd.

Leczenie przebarwień: Laser diodowy może być skuteczny w usuwaniu różnych rodzajów przebarwień skóry, w tym plam starczych, piegów czy przebarwień pozapalnych.

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej: Laser diodowy znajduje również zastosowanie w różnych procedurach dermatologicznych, takich jak usuwanie znamion czy blizn pooperacyjnych.

Zabieg laserem frakcyjnym

Jak wygląda zabieg?

Posiadamy laser diodowy o dwóch długościach fali 810 i 940 nm, dzięki czemu działa nie tylko na melaninę, jak większość laserów dostępnych na rynku, ale również na naczynia krwionośne znajdujące się w cebulce włosa.  Jest to obecnie najmocniejszy laser diodowy dostępny na światowym rynku z mocą maksymalną 5000W oraz oferujący największą plamkę zabiegową o powierzchni do 10cm2.

ODMŁADZANIE SKÓRY I LECZENIE TRĄDZIKU ZA POMOCĄ LASERA DIODOWEGO

Nasz laser diodowy oferuje wiele możliwości. Głowice lasera umożliwiają podgrzanie naskórka, przy użyciu fali o długości 810 nm i 940 nm, która stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, prowadząc do pobudzenia procesów naprawczych, a w konsekwencji do poprawy jakości skóry i jej zagęszczenia, wypłycenia drobnych zmarszczek. Ta sama zasada została zastosowana w głowicy KOBRA, wykorzystującej technologię podczerwieni. W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz oraz kosmetolodzy mogą wybrać preferowaną technologię.

Fotoodmładzanie

Zabieg fotoodmładzania polega na redukcji  objawów procesu starzenia skóry przy użyciu silnych impulsów światła. Dochodzi do emisji wiązek światła o różnej długości fali, które stymulują komórki odpowiedzialnych za produkcje kolagenu i elastyny.

Usuwanie zmian trądzikowych – laserowe leczenie trądziku

Podczas zabiegów laserowych oddziałujemy przede wszystkim na bakterie Propionobacterium acnes. Porfiryny uwalniane przez bakterie absorbują promieniowanie laserowe, co prowadzi do niszczenia komórek bakteryjnych. Efektem zabiegu jest wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zabiegi wykonuje się w serii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu trądziku zapraszamy na stronę Centrum Terapii Trądziku. 

Wskazania

 • Grzybica paznokci
 • Aktywny trądzik
 • Chęć poprawy jakości skóry
 • Wygładzenie drobnych zmarszczek
 • Wiotkość skóry

Przeciwwskazania

 • Stany zapalne/ infekcje skórne
 • Nowotwory
 • Bliznowce w obszarze leczenia, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • Łuszczyca (faza aktywna)
 • Epilepsja
 • Nadwrażliwość na światło
 • Niewydolność nerek
 •  Leki światłouczulające: izotretynoina ( w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy ), tretynoina ( w ciągu ostatnich 2 tygodni ), leki przecidepresyjne, immunosupresyjne, tetracykliny, zioła: m.in. dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzyp polny
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Cukrzyca

Czy zabieg fotoodmładzania oraz laserowego leczenia trądziku bolą?

Zabieg fotoodmładzania należy do dość przyjemnych zabiegów i zupełnie nie boli. W czasie zabiegu czujemy przyjemne ciepło aplikowane na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Podczas laserowego leczenia trądziku odczuwamy ciepło, ale zabieg nie jest bolesny.

Leczenie grzybicy laserem –  foto-dezaktywacja patogenów

W wyniku naświetlania laserowego wytwarza się wysoka temperatura, prowadząc  do zniszczenia patogenu, a tym samym do zakończenia stanu zakażenia. Zmieniony chorobowo paznokieć poddajemy serii naświetlań. Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest wykonanie badania mikologicznego w celu potwierdzenia grzybicy.

Zabieg fotoodmładzania
Zabieg fotoodmładzania

Cennik

Fotoodmładzanie – laser diodowy Asclepion Mediostar Monolith
Twarz lub szyja lub dekolt 350 zł
Twarz + szyja lub dekolt 500 zł
Laserowe usuwanie grzybicy paznokci – laser Asclepion Mediostar Monolith od 250 zł
Laserowe leczenie trądziku – laser Asclepion Mediostar Monolith od 250 zł