Nici liftingujące

Nici PDO, Nici PCL

Nici liftingujące i rewitalizujące

W BeauMED Wrocław oraz w BeauMED Lubin stosujemy bardzo różne metody i techniki poprawy jakości skóry oraz ogólnego jej wyglądu. Podajemy kwas hialuronowy, botoks, zalecamy wykonanie serii zabiegowej laserów lub termoliftingu oraz coraz częściej proponujemy założenie nici liftingujących aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Co należy wiedzieć przez zabiegiem z nićmi liftingującymi?

Otóż należy do takiego zabiegu przygotować skórę czyli poprawić jej gęstość i jędrność. Wtedy efekt liftingu utrzyma się dłużej i będzie bardziej widoczny.

Nici wykonane z policaprolaktonu (najlepsze moim zdaniem z dostępnych aktualnie na rynku) posiadają mikrowypusty dzięki, którym dźwigają skórę. Jesteśmy w stanie zlikwidować „chomiczki”, wypłycić bruzdy nosowo-wargowe, unieś brwi, poprawić wygląd podbródka. Rozpuszczalne nici zbudowane są z kwasu polimlekowego, który dodatkowo stymuluje skórę do produkcji kolagenu.

Efekt utrzymuje się do 1.5 roku. Okres rekonwalescencji po zabiegi wynosi od 1 do 6 tygodni w zależności od rodzaju zabiegu.

Każdy z nas jest inny i aby najlepiej ocenić jaki zabieg jest dla nas należy skonsultiwać się z lekarzem medycyny estetycznej. Efekty są często znamienne i bardzo naturalne. Idealnie uzupełniają się z innymi zabiegami.

Nici liftingujące efekt przed zabiegiem i po

Jak wygląda zabieg?

Obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, zostaje znieczulony – w przypadku drobnych nici smarowany jest maścią znieczulającą, natomiast w przypadku nici liftingujących śródkskórnie za pomocą 1% lidnokainy. Gdy obszar zabiegowy jest już wystarczająco znieczulony lekarz przechodzi do zabiegu, czyli umieszczania nici pod skórą. W zależności od obszaru oraz ilości nici zabieg trwa ok kilkunastu minut do godziny. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki, siniaki oraz obrzęki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku/kilkunastu dni.

Wskazania

 • Utrata owalu i jędrności twarzy
 • “Opadające” rysy twarzy
 • Nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy
 • Zmarszczki
 • Potrzeba V-liftingu
 • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • Wiotkość skóry

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Choroba nowotworowa
 • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Terapia przeciwzakrzepowa
 • Niektóre choroby autoimmunologiczne

Czy zabieg z nićmi liftingującymi jest bolesny?

Obszar, który ma zostać poddany zabiegowi, zostaje znieczulony – w przypadku drobnych nici smarowany jest maścią znieczulającą, natomiast w przypadku nici liftingujących śródkskórnie za pomocą 1% lidnokainy. Zabieg jest bezbolesny w przypadku zastosowania znieczulenia nasiękowego – podobne znieczulenie stosowane jest u stomatologa. Lekarze BeauMED dodatkowo do znieczulenia dodają niewielką ilość adrenaliny, która powoduje zwężenie naczyń w miejscu zabiegu przez co nie ma siniaków!

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi

Zabieg Nici rewitalizujące niwelujące zagięcia na szyi
Zabieg Nici rewitalizujące niwelujące zagięcia na szyi

Cennik

Nici liftingujące Wrocław od 450 zł za nić
Nici rewitalizujące Wrocław od 80 zł za nić
Nici liftingujące Lubin od 450 zł za nić
Nici rewitalizujące Lubin od 80 zł za nić