Liposukcja i przeszczep tłuszczu

Wrocław i Lubin

Liposukcja

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Zapraszamy do BeauMED Lubin oraz Wrocław na zabiegi modelujące sylwetkę oraz poprawiające wygląd twarzy za pomocą własnej tkanki tłuszczowej czyli przeszczep tłuszczu inaczej lipotransfer lub zabiegi liposukcji.

Przed zabiegiem należy w pierwszej kolejności umówić się na konsultację do lekarza, który kwalifikuje do zabiegu. Należy wykonać niezbędne badania krwi, w tym krzepnięcie oraz badania wirusologiczne. Zabieg liposukcji lub lipotransferu trwa do kilku godzin. Od razu po zabiegu można wrócić do domu.

Doktor ze strzykawką

Zabieg liposukcji dostępny jest w obydwu naszych Klinikach Medycyny Estetycznej: BeauMed Wrocław oraz BeauMed Lubin. Chirurgią estetyczną w naszych klinikach zajmują się doświadczeni lekarze  dr Maciej Pleskacz oraz dr Paweł Kuźnicki  

Liposukcja jest jednym z zabiegów chirurgii estetycznej, która znana jest również jako chirurgia plastyczna. Chirurga estetyczna to dziedzina medycyny zajmująca się poprawą wyglądu fizycznego oraz harmonii proporcji ciała. Chociaż wiele procedur związanych z chirurgią estetyczną ma charakter elektwyny, co oznacza, że nie są konieczne ze względów medycznych, to dla wielu osób stanowią one istotny element poprawy jakości życia oraz samopoczucia psychicznego.
Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu jakiejkolwiek procedury chirurgii estetycznej pacjent przechodzi konsultacje z doświadczonym lekarzem specjalistą, który dokładnie omawia oczekiwania pacjenta, korzyści związane z procedurą oraz dostarcza wszelkie informacje niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji. Chirurgia estetyczna powinna być przeprowadzana z zachowaniem najwyższych standardów medycznych i etycznych.

Jak wygląda zabieg?

Liposukcja strzykawkowa czyli modelowanie sylwetki

Jest to zabieg polegający na trwałym usunięciu nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul i strzykawek.  Przeznaczony jest szczególnie dla osób, które mimo ćwiczeń i odpowiedniej diety nie mogą uzyskać satysfakcjonującej redukcji naddatku tkanki.  Procedura ta w związku z działaniem na tzw. „lokalną otyłość” ma na celu modelowanie określonych partii ciała.

Liposukcja strzykawkowa jest zabiegiem mało inwazyjnym i wyjątkowo bezpiecznym.  Zapewnia jednoczesne  odsysanie  tłuszczu oraz lipotransfer.  Komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte a pozyskany w trakcie zabiegu materiał tłuszczowy stanowi najlepszy z możliwych  „wypełniaczy”, ponieważ jest on w pełni naturalny i biokompatybilny z organizmem pacjenta.

W przeciwieństwie do liposukcji klasycznej zabieg ten wykonujemy  w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu oraz  przez cały czas może pozostać w stałym kontakcie z lekarzem.  Pierwsze rezultaty widoczne są niemalże natychmiastowo.

Lipotransfer czyli modelowanie tłuczem lub przeczep tkanki tłuszczowej

Lipotransfer to zabieg polegający na przeszczepie żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej, pobranych z tzw. okolicy dawczej i implantowanych w miejsce docelowe.

Materiał niezbędny do przeszczepu pobierany jest w trakcie liposukcji strzykawkowej a następnie odpowiednio opracowywany i wzbogacany osoczem bogatopłytkowym pacjenta lub/ i komórkami macierzystymi. Następnie tak przygotowany preparat wprowadzany jest podskórnie za pomocą kaniul.

Podczas zabiegu wykorzystuje się materiał pozyskany z własnej tkanki tłuszczowej pozbawiony wszelkich syntetycznych substancji, co tym samym wyklucza ryzyko odrzucenia przeszczepu bądź wystąpienia jakiejkolwiek alergii.

Lipotransfer wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki oraz zasinienia, które ustępują w ciągu od kilku do kilkunastu dni.

Wskazania

 • Otyłość miejscowa
 • Redukcja naddatku tkanki tłuszczowej
 • Modelowanie ciała
 • Modelowanie piersi za pomocą tłuszczu
 • Modelowanie twarzy tłuszczem
 • Powiększanie penisa tłuszczem

Przeciwwskazania

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroby wątroby i nerek
 • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Również zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej może uniemożliwić wykonanie zabiegu

Zalecenia przed zabiegiem lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej)

 • Na 14 dni przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów;
 • Na 7 dni przed zabiegiem wykonać badania zlecone przez lekarza (morfologia, APTT, INR, HBsAg, anty-HBs,anty-HCV);
 • Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne (np. Aspiryna, Ibuprom, Ketonal);
 • Ograniczyć przyjmowanie suplementów zawierających duże ilości tranu, kwasów omega-3 i wyciągów z Ginkgo Bilobae;
 • Na dzień przed zabiegiem powstrzymać się od spożywania kawy i alkoholu;
 • W dniu zabiegu wykąpać się oraz zjeść lekkie śniadanie;
 • W dniu zabiegu unikać wahań temperatury i nie korzystać z sauny, solarium, łaźni parowych i krioterapii oraz unikać ekspozycji na słońce

Czy zabieg jest bolesny?

Lipotransfer i liposukcję wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest nieznacznie odczuwalny. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęki oraz zasinienia, które ustępują w ciągu od kilku do kilkunastu dni.

Liposukcja i przeszczep tłuszczu przed i po
Liposukcja i przeszczep tłuszczu przed i po

Cennik

Liposukcja Wrocław:

Lipotransfer w zależności od okolicy od 4000 zł
Ujędrnienie piersi własnym tłuszczem od 7000 zł
Powiększanie penisa własnym tłuszczem od 5500 zł
Liposukcja strzykawkowa od 3500 zł
Modelowanie twarzy własnym tłuszczem od 5000 – 8000 z

 

Liposukcja Lubin:

Lipotransfer w zależności od okolicy od 4000 zł
Ujędrnienie piersi własnym tłuszczem od 7000 zł
Powiększanie penisa własnym tłuszczem od 5500 zł
Liposukcja strzykawkowa od 3500 zł
Modelowanie twarzy własnym tłuszczem od 5000 do 8000 zł

Sprawdź także: liposukcja podbródka i chomików