Niechirurgiczny lifting powiek

Kobieta zadowolona z efekty zabiegu Medycyny Estetycznej
Niechirurgiczny lifting powiek

Zabiegi na powiekę górną i dolną

Okolica oka z uwagi na cienką skórę szybko się starzeje. Z wiekiem zauważamy stopniowe opadanie skóry powieki górnej, co czasem zaburza nawet pole widzenia i wygląda bardzo nieestetycznie. Panie mają problem z pomalowaniem oka.

Skóra dolnej powieki też wiotczeje, widoczne stają się drobne zmarszczki. Czasem obserwujemy  woreczki pod oczami, jakby obrzęk. Często jest to przepuklina tłuszczowa, która wymaga wykonania zabiegu chirurgicznego.

Jest jednak wiele możliwości niechirurgicznej korekty powieki.

Co zrobić z opadaniem górnej powieki?

Jeżeli problem jest już zaawansowany to jedyną skuteczną metodą walki z opadającą powieką jest niestety zabieg chirurgiczny czli blefaroplastyka. Jeżeli jednak pacjentka nie bierze pod uwagę operacji lub probem opadania powieki górnej dopiero się rozpoczął możemy pomóc.

Toksyna botulinowa na mięsień okrężny oka

Jeżeli problem dopiero się zaczyna i opadanie powieki jest umiarkowane lub niewielkie, wówczas pomocny jest botoks. Za jego pomocą jesteśmy w stanie unieść boczną okolicę brwi otrzymując efekt otwartego oka.

Czytaj więcej o zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa może być bezpiecznie wykonana na skórę górnej i dolnej powieki 

Technologia ta polega na generowaniu bipolarnej energii RF przez mikroigły umieszczone w kardridżu urządzenia. Energia RF podgrzewa tkankę wokół mikroigieł, co uruchamia proces przebudowy kolagenu oraz produkcji elastyny a mikroigły delikatnie penetrują skórę na wybranej wcześniej głębokości. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem przez co zabieg jest niemal bezbolesny. Zaleca się 3-4 zabiegi co 4 tygodnie na skórę powieki górnej i dolnej.

Czytaj więcej o zabiegu

Technologia HIFU aby otworzyć oko – jedna z metod niechirurgicznego liftingu 

Zabieg jest bezbolesny. Urządzenie generuje fale ultradźwiękowe, które przechodzą przez powierzchowne warstwy skóry i powodują mikrouraz w głębokich warstwach skóry oraz powięziach. Nie jest to widoczne a zabieg nie pozostawia śladów. Operator przykłada głowicę do skóry i przesuwa ją milimetr po milimetrze aby dokładnie opracować cały obszar. Zabieg trwa do 15 min.

Zaleca się 1-3 zabiegi co 3 miesiące na skórę powieki górnej i dolnej.

Czytaj więcej o zabiegu

Plasma czyli strumień elekronów lub laser frakcyjny celem pogrubienia skóry powieki

Plasma – za pomocą strumienia elekronów w kontrolowany sposób uszkadzamy skórę powieki powodując jej przebudowę oraz skrócenie objętości. Jest to niechirurgiczny sposób redukcji objętości powieki podobnie jak laser frakcyjny.
Zalecamy serię 3 zabiegów co około 4 tygodnie. Okres gojenia powieki to około 7-10 dni.
Laser frakcyjny ablacyjny – technologia ta polega na wysyłaniu mikrowiązek ogniskujących się w wybranych punktach skóry, powodując powstanie w nich mikrouszkodzeń. Pomiędzy nimi znajdują się obszary nienaruszonej tkanki, które przyśpieszają procesy gojenia. Zabieg stymuluje skórę do intensywnej przebudowy, przez co cienie i worki pod oczami przestają być widoczne.

Czytaj więcej o zabiegu

Co zrobić z obrzękiem pod okiem ?

Pacjenci z dużym obrzękiem okolicy oka oraz z przepukliną tłuszczową są zdyskwalifikowani z wielu zabiegów estetycznych w tej okolicy. Nie ma też skutecznej metody małoinwazyjnej w walce z tymi problemami. Można wykonywać zabiegi laserowe oraz fibrynę i osocze bogatopłytkowe.

Fibryna czyli nowe oblicze osocza bogatopłytkowego

W przypadku dużych obrzęków oraz przepuklin tłuszczowych przeciwwskazane jest podawanie kwasu hialuronowego w tę okolicę, gdyż może nasilić się obrzęk. Bezpieczną metodą wypełnienia doliny łez oraz poprawy jakości skóry jest wówczas fibryna, krórą uzyskujemy podobnie jak osocze podczas odwirowania własnej krwi.
Zaleca się serię 3-4 zabiegów. Zabiegi dobierane są indywidualnie w trakcie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej po ocenie okolicy oka.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry górnej i dolnej powieki

Mezoterapia to zabieg poprawiający napięcie skóry oraz poprawiający jej kolor. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do mezoterapii tej trudnej okolicy. Są to zwykle mieszaniny kwasu hialuronowego i peptydów stymulujących kolagen. Można również zastosować kwas polimlekowy, jednak jest to zabieg wymagający specjalnej kwalifikacji.

Czytaj więcej o zabiegu