Usuwanie zmian skórnych

usuwanie znamion Wrocław, Lubin

Zmiany skórne

Kompleksowe i profesjonalne leczenie chorób skóry wymaga konsultacji dermatologicznej. Przed usuwaniem znamion i innych zmian na skórze należy pokazać je dermatologowi.

Badanie dermatoskopowe znamion skórnych wykonywane przez doświadczonego dermatologa jest ważne w profilaktyce zmian nowotworowych skóry. W razie konieczności usuwamy zmiany, wyrośla skórne, np. brodawki, włókniaki techniką laserową, elektrokoagulacją lub za pomocą krioterapii.

Usuwanie zmian skórnych może być przeprowadzane z różnych powodów, nie tylko w profilaktyce zmian nowotworowych. Pacjenci decydują się na usuwanie zmian skórnych w przypadku leczenia niektórych chorób skóry, czy w celach estetycznych.

Zabieg laserem u pacjentki

Usuwanie znamion

Usuwanie znamion, w potocznym rozumieniu – usuwanie pieprzyków, to procedura medyczna, polegająca na usunięciu nieprawidłowych zmian skórnych, takich jak znamiona barwnikowe, pieprzyki czy brodawki. Jest to zwykle bezbolesny zabieg, a sposobów usunięcia jest kilka.

Jak wygląda zabieg?

Zmiany skórne to różnorodne przejawy na powierzchni skóry, które mogą obejmować różne struktury, takie jak komórki, naczynia krwionośne czy gruczoły. Mogą występować z różnych powodów, w tym na skutek urazów, procesów zapalnych, infekcji, dziedzicznych predyspozycji czy też jako efekt starzenia się skóry.

Usuwanie zmian skórnych, jeżeli nie są podejrzane onkologiczne (dermatolog wydaje taką opinię) można wykonać trzema różnymi technikami:

  1. Za pomocą lasera frakcyjnego : zmiana jest wypalana po wcześniejszym znieczuleniu skóry
  2. Elektrokoagulacji: zmiana jest wypalana bardzo precyzyjną końcówką, do której dopływa prąd, pozostaje niewielki ślad; wcześniej skóra jest znieczulana
  3. Krioterapia: zmiana usuwana jest za pomocą ciekłego azotu, po zabiegu pozostaje niewielki ślad

Wskazania

  • Wyrośla
  • Brodawki
  • Włókniaki
  • Inne zmiany skórne

Przeciwwskazania

Nie wolno usunąć zmiany podejrzanej onkologicznie bez ocenienia jej pod mikroskopem. Taką zmianę należy wyciąć chirurgicznie i oddać do badania histopatologicznego.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

Jeżeli zmiana została zakwalifikowana do usunięcia chirurgicznego to wówczas należy umówić się na konsultację chirurgiczną. Chirurg znieczula nasiękowo skórę, wycina zmianę i zaszywa ranę. Po kilku dniach szwy można ściągnąć. Wyciętą zmianę wysyła się do histopatologa, który ocenia czy znajdują się w niej komórki nowotworowe.

Bordawki, kurzaki i znamiona - różne zmiany skórne

Brodawki oraz  kurzajki to zmiany skórne wymagające leczenia, nie są jedynie problemem nie estetycznego wyglądu.  Znamiona należy badać dermatoskopem regularnie aby nie stały się nowotworami.  W BeauMED oferujemy wykonywane w trybie ambulatoryjnym bezpieczne i skuteczne zabiegi usuwania zmian skórnych.

Brodawki, kurzajki to zmiany skórne najczęściej pochodzenia wirusowego i mogą być zakaźne. Jeżeli nie usuniemy kurzajki to istnieje spore ryzyko zakażenia innych osób, np. domowników. Brodawki również mogą się rozprzestrzenić na naszej skórze. Najczęściej lokalizują się na stopach i dłoniach. Inne zmiany skórne, wyniosłe, włókniaki mogą być drażnione przez ubrania przez co krwawią, są stale uszkadzane i w związku z tym również niebezpieczne. Wszystkie zmiany skórne zwykle stanowią estetyczny defekt.  Barwnikowe zmiany skórne  lub powstające na skutek działania słońca oraz pojawiające się u osób z grup podwyższonego ryzyka, powinno się w szczególny sposób kontrolować – dermatoskopia, a niejednokrotnie usuwać.

Kurzajki, brodawki i znamiona można usuwać w  klinice BeauMED. Oferujemy różne metody zabiegowe:  tradycyjne zabiegi chirurgicznego usunięcia zmiany z oddaniem do badania histopatologicznego,  wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub zabiegi z użyciem laserów lub krioterapii. Badanie histopatologiczne pozwoli określić, czy w obrębie usuniętej zmiany  znajdują się komórki nowotworowe.

Cennik

Konsultacja dermatologiczna 250 zł
Konsultacja chirurgiczna 300 zł
Dermatoskopowe badanie znamion Wrocław od 250 zł
Dermatoskopowe badanie znamion Lubin od 250 zł
Usuwanie zmian skórnych Wrocław (elektrokoagulacja, laser ablacyjny) od 100 zł (+ koszt konsultacji kwalifikującej do zabiegu) ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji
Usuwanie zmian skórnych Lubin (elektrokoagulacja, laser ablacyjny) od 100 zł (+ koszt konsultacji kwalifikującej do zabiegu) ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji
Usuwanie zmian skórnych krioterapią Wrocław 100 zł do 3 zmian (+ koszt konsultacji kwalifikującej do zabiegu) ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji
Usuwanie zmian skórnych krioterapią Lubin 100 zł do 3 zmian (+ koszt konsultacji kwalifikującej do zabiegu) ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji
Usuwanie zmian skórnych wirusowych (zakaźnych) Wrocław + 50 zł do podstawowej ceny zabiegu
Usuwanie zmian skórnych wirusowych (zakaźnych) Lubin + 50 zł do podstawowej ceny zabiegu