Peeling fenolowy

Wrocław i Lubin

Peelingi fenolowe we Wrocławiu i Lubinie

Fenol

Oferujemy profesjonalny peeling fenolowy, który skutecznie usuwa oznaki fotostarzenia skóry dojrzałej, takie jak głębokie zmarszczki, przebarwienia oraz blizny potrądzikowe. Taki peeling jest dostępny w obydwu naszych Klinikach Medycyny Estetycznej Beaumed – zarówno w Wrocławiu, jak i w Lubinie. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz doświadczeniu naszego zespołu specjalistów, możemy zagwarantować wysoką jakość i bezpieczeństwo zabiegu. Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się młodszym, zdrowszym wyglądem skóry.

Fenol uznawany jest za jeden z najstarszych „eliksirów młodości” i jest to najgłębiej działający peeling, który daje szybkie, widoczne oraz trwałe efekty. Badania nad jego działaniem na skórę pochodzą z XIX wieku. W 1903 roku dermatolog Mackee opisał stosowanie skroplonego fenolu w leczeniu blizn potrądzikowych. W późniejszych latach fenolem zaczęli się interesować także chirurdzy plastyczni i dermatolodzy. Współczesne formuły peelingów fenolowych mają mniejsze stężenie tych substancji, co daje nam większe bezpieczeństwo.

Z uwagi na siłę działania peelingu fenolowego o kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz. Pacjent musi zostać poinformowany o trudnym procesie rekonwalescencji po zabiegu. Pojawia się wówczas spory obrzęk. Zabieg całkowicie wyklucza nas z codziennych aktywności na kilka dni, niemniej efekty zabiegu są wyjątkowo zadowalające, pozostawiając skórę gładką, ujędrnioną i odmłodzoną.

Istnieją peelingi fenolowe o różnym stężeniu aktywnego fenolu. W BeauMED stosujemy stężenia peelingów do 60% fenolu.

Jak wygląda zabieg?

Wykonanie zabiegu polega na dokładnym umyciu i odtłuszczeniu skóry acetonem bądź etanolem. Twarz dzielimy na kilka umowny stref. Fenol jest aplikowany na skórę za pomocą patyczków kosmetycznych lub gazików. Fenol na każdą ze stref aplikowany jest osobno. Pomiędzy aplikacją peelingu fenolowego na skórę poszczególnych stref czekamy ok. 5 minut.  Od razu po nałożeniu można zauważyć zeszronienie skóry, które następnie szarzeje i pojawia się obrzęk. W trakcie wykonywania zabiegu należy zachować szczególne środki ostrożności. Chronimy delikatne strefy naszej twarzy. Do oczu aplikowana jest ochronna maść na bazie wazeliny. Wazeliną smarujemy również wrażliwy obszar ust. Zabieg wykonywany jest powoli aby uniknąć powikłań. W przypadku dużych stężeń fenol aplikowany na całą twarz może być kardiotoksyczny. W BeauMED łączymy na różne obszary zabiegowe różne stężenia fenolu aby zabieg był bezpieczny.

Po zabieg na okolicę nad górną wargę nakładamy taśmę okluzyjną aby wzmocnić efekt. Na pozostałe okolice aplikowany jest krem pozabiegowy. Przy wyższych stężeniach fenolu również proszek z bizmutem. Pacjent nie myje się przez okres tygodnia. Musi zachować wszelkie środki ostrożności aby nie wdała się infekcja: zmieniamy pościel, unikamy kontaktu okolicy zabiegowej z innymi osobami oraz zwierzętami, przychodzimy na kontrole do lekarza, który ocenia czy jest potrzeba wdrożenia antybiotykoterapii czy nie.

Po około 7 dniach strup samoczynnie odpada ale twarz jest jeszcze obrzęknięta i zaczerwieniona.

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie wykonywania zabiegu pierwsze odczucia bólowe trwają około 12 sekund. Później bolesność ustępuje i pojawia się ponownie po 2-4 godzinach w postaci uczucia pulsowania (wynika to ze stworzonego przez nas stanu zapalnego) i trwa do około 8 godzin, najczęściej do wczesnych godzin porannych. W przypadku aplikacji 60% fenolu na okolicę ust możliwe jest wykonanie znieczulenia stomatologicznego. Do oczu można podać krople ze środkiem znieczulającym.

Zalecenia okołozabiegowe

Zabieg będzie trwał około półtorej godziny.
Zabieg wyłącza pacjenta z codziennych aktywności na 6-10 dni.
Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków po zabiegowych na poddane zabiegowi okolice.
Możesz odczuwać bolesność w obszarze poddanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwania dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
W czasie trwania i do kilkunastu godzin po zabiegu pacjent może odczuwać bolesność na obszarze poddanym zabiegowi. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg.
Bezpośrednio po wykonaniu peelingu lekarz nałoży na skórę specjalna maskę pozabiegową oraz proszek bizmutowy , który zabezpiecza skórę przed infekcją. Pacjent pod żadnym pozorem nie może samodzielnie zdejmować tej maski, nie może jej dotykać i musi chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi.
Pacjent zobowiązuje się do przyjścia na wizyty kontrolne w 3 i 6 dniu po zabiegu oraz ścisłego przestrzegania procedur pozabiegowych.
Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 4 miesiące po zabiegu.
Efekty widoczne są zazwyczaj po pierwszym zabiegu, należy jednak pamiętać , że istnieje możliwość wykonania kolejnego zabiegu lub wystąpienie braku efektu terapeutycznego, gdyż reakcja na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

Na jakie obszary można wykonać zabieg?

Twarz wraz z górną i dolną powieką oraz okolicą ust

Wskazania

  • Peeling fenolowy przeznaczony jest do leczenia fotostarzenia i jego następstw
  •  Obejmujące leczenie zmian takich jak rogowacenie słoneczne i przednowotworowe uszkodzenia skóry

Przeciwwskazania

  • Peelingów fenolowych nie można stosować na innych obszarach niż twarz
  • Aktywny trądzik
  • Fototyp skóry powyżej 4
  • Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są cukrzyca insulinoniezależna, aktywna opryszczka, niewydolność wątroby, płuc lub nerek.

Co wyróżnia peeling fenolowy?

Głównym wskazaniem głębokich peelingów fenolowych jest leczenie zaawansowanych oznak starzenia, w tym nasilonych zmarszczek twarzy ale do wskazań do zabiegu zaliczamy też blizny potrądzikowe.

Ten rodzaj peelingu należy do grupy głębokich. Peeling fenolowy prowadzi do koagulacji naskórka i skóry właściwej, aż do środkowej warstwy siateczkowatej. Działanie fenolu powoduje zwiększone tworzenie nowych włókien kolagenowych, a elastoza zastępowana jest regularnie  ułożonymi włóknami elastynowymi. Badania wskazują na przebudowę skóry trwającą aż 15-20 lat po zabiegu.
Oznacza to, że daje zdecydowanie mocniejszy efekt nawet od zabiegów laserowych. Natomiast wszystkie inne peelingi gabinetowe działają bardzo płytko, tylko w naskórku i nawet wielokrotne ich powtarzanie nie daje podobnego efektu.

Działania niepożądane peelingu fenolowego

W trakcie i po peelingu u Pacjenta mogą wystąpić skutki uboczne takie jak:

  • Uczucie pieczenia / swędzenie / rumień / obrzęk – znikają w ciągu 24h
  • Reakcja alergiczna / owrzodzenie / nadmierna lub hipopigmentacja / blizny / wtórna infekcja / arytmia serca – występują rzadko ale w każdym przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Poniżej znajduje się rycina obrazująca głębokość działania poszczególnych peelingów. Peeling fenolowy jest najsilniejszym z peelingów, gdyż penetruje aż do warstwy siateczkowej skóry.

W ofercie posiadamy również inne rodzaje peelingów chemicznych/medycznych.

Cennik

Peelingi fenolowe Wrocław – nowość
Formuła Lip & Eyelid oczy lub usta 1500 zł
Formuła Lip & Eyelid oczy i usta 1800 zł
Formuła Lip & Eyelid oczy i usta + reszta twarzy Easy Phen Light/ Very Light 4000 zł
Easy Phen Light – fenol 30% + TCA 12% cała twarz 3500 zł
Easy Phen Very Light – fenol 15% + TCA 8% cała twarz 2300 zł

 

Peelingi fenolowe Lubin – nowość
Formuła Lip & Eyelid oczy lub usta 1500 zł
Formuła Lip & Eyelid oczy i usta 1800 zł
Formuła Lip & Eyelid oczy i usta + reszta twarzy Easy Phen Light/ Very Light 4000 zł
Easy Phen Light – fenol 30% + TCA 12% cała twarz 3500 zł
Easy Phen Very Light – fenol 15% + TCA 8% cała twarz 2300 zł