Laserowe leczenie nadpotliwości pach

Wrocław i Lubin

Trwałe nieinwazyjne leczenie nadpotliwości pach

Technologia mikrofal na pachy i pachwiny

Nadpotliwość jest stanem patologicznym charakteryzującym się nadmiernym wydzielaniem potu, który wykracza ponad fizjologiczne potrzeby organizmu wynikające z regulacji cieplnej w danym środowisku.

Najważniejsze jest  aby przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzić prawidłową diagnostykę, żeby na jej podstawie poznać dokładną przyczynę schorzenia i wraz z lekarzem dobrać odpowiednią i skuteczną dla pacjenta metodę. Aktualnie najbardziej skuteczna technologia likwidacji nadpotliwości pach to laser na nadpotliwość amerykańskiej produkcji czyli laserowe leczenie nadpotliwości.

leczenie nadpotliwości pach u pacjentki

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na kontrolowanym i precyzyjnym dostarczeniu energii elektromagnetycznej za pomocą amerykańskiego urządzenia, posiadającego certyfikat FDA, do gruczołów potowych, które pod wpływem temperatury zostają trwale uszkodzone. Każda pacha ma inaczej zlokalizowane gruczoły potowe, więc parametry zabiegowe ustalane są indywidualnie przez lekarza lub pielęgniarkę wykonującą zabieg. Zastosowanie energii mikrofalowej niszczy gruczoły potowe ekrynowe wytwarzając miejscowe ciepło w wyniku termolizy komórkowej.

Przed zabiegiem pachę należy ogolić. Następnie medyk znieczula pachę za pomocą lidnokainy rozpuszczonej w soli fizjologicznej, często do roztworu dodaje się również niewielką ilość adrenaliny celem zmniejszenia ryzyka siniaków. Do pachy przykłada się głowicę nienaruszającą ciągłość skóry, która emituje fale radiową. Powoli, punkt po punkcie, głowicę się przesuwa aby objąć zasięgiem całą pachę. Następnie tę samą procedurę wykonujemy po drugiej stronie.

Więcej znajdziecie na stronie internetowej w całości poświęconej potliwości.

Wskazania

  • Nadmierna potliwość pach, pachwin
  • Chęć trwałego pozbycia się potliwości pod pachami

Przeciwwskazania

  • Elektroniczne implanty (rozrusznik)
  • Nietolerancja na preparaty do znieczulenia miejscowego
  • Wiek poniżej 18 roku życia

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest nieznacznie odczuwalny. Przed zabiegiem pacha jest znieczulana za pomocą znieczulenia nasiękowego z lidnokainą.

Efekty zabiegu

Badania kliniczne potwierdziły bardzo dużą efektywność pojedynczego zabiegu – około 70-90%. Jeżeli jednak jest konieczność powtórzenia zabiegu należy wykonać go po min. 3 miesiącach. Maksymalnie wykonać można 3 zabiegi jednak aby zupełnie pozbyć się potliwości pod pachami wystarczają zwykle 2 zabiegi.

leczenie nadpotliwości pach u pacjentki
leczenie nadpotliwości pach u pacjentki

Cennik

Miradry laserowa redukcja nadpotliwości pach – Wrocław 5100 zł
Miradry laserowa redukcja nadpotliwości pachwin – Wrocław 5100 zł
Konsultacja lekarska przed zabiegiem Miradry – Wrocław 250 zł
Miradry laserowa redukcja nadpotliwości pach – Lubin 5100 zł
Miradry laserowa redukcja nadpotliwości pachwin – Lubin 5100 zł
Konsultacja lekarska przed zabiegiem Miradry – Lubin 250 zł