Redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit (medycznie nazywany lipodystrofią) jest wynikiem nierównomiernego rozmieszczenia się tkanki tłuszczowej w  tkance podskórnej. W efekcie pojawiają się widoczne na skórze grudki oraz liczne zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Cellulit najczęściej pojawia się w okolicy ud, bioder, pośladków, a także brzucha oraz ramion. Jako główne przyczyny jego powstawania wymienia się: brak ruchu oraz nieprawidłowa dieta, problemy z krążeniem, zaburzenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne.

Zabieg na wiotkość skóry

Jak wygląda zabieg?

Cellulit wodny, cellulit tłuszczowy

Cellulit może występować zarówno u osób szczupłych jak i z większą ilością tkanki tłuszczowej. Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu : wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny charakteryzuje się tym, że najczęściej występuje u osób szczupłych i powodem jego powstawania jest nieprawidłowa cyrkulacja krwi i limfy. Cellulit tłuszczowy częściej dotyka osób otyłych i umiejscowiony jest w tkankach głębiej położonych. Dodatkowo może również powodować bolesność.

Jest wiele metod walki z cellulitem, w swojej ofercie posiadamy te najskuteczniejsze:

Fala uderzeniowa – skuteczny zabieg na cellulit

Warto wspomnieć, że fala uderzeniowa to bodziec naturalny nie wywołujący żadnych stanów zapalnych, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.  Podczas działania falą nie ma również  efektu termicznego, więc  terapia nie jest przeciwwskazaniem przy problemach naczyniowych.  Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej są uniwersalne i niemalże przeznaczone dla każdego. Ponadto mogą być wykonywane przez cały rok nie powodując żadnych powikłań.  Zabieg polega na przyłożeniu do skóry głowicy generującej falę akustyczną i przesuwaniu jej po okolicy zabiegowej.

Unipolarna fala radiowa na cellulit

To jedno z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystujących skoncentrowaną energię unipolarnych fal radiowych, których głównym działaniem jest stymulowanie fibroblastów do odbudowy oraz wytwarzania kolagenu i elastyny. Fale radiowe posiadają zdolność przenikania w głąb nawet do 20 mm działając tym samym nie tylko powierzchownie ale także na tkanki głębiej położone. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że technologia fali radiowej w połączeniu z masującą głowicą zapewnia zauważalne efekty już po pierwszym zabiegu. Dzięki głębokiemu podgrzaniu tkanki podskórnej komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość, dlatego obserwujemy znaczną redukcję cellulitu oraz efekt wymodelowanej sylwetki. Efekty redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są już po 1 zabiegu. Zabieg jest skuteczny oraz bezpieczny, może być wykonywany w ciągu całego roku.

Mezoterapia lipolityczna – czyli zabiegi igłowe na cellulit

Brzydka pomarańczowa skórka ma zawiązek z nadmiarem jonów żelaza w macierzy międzykomórkowej. Rozwiązaniem jest pozbycie się nadmiaru żelaza. Istnieją preparaty do mezoterapii lipolitycznej zamieniające toksyczne jony metalu ciężkiego w rozpuszczalny w wodzie i łatwy do wydalenia chelat żelaza. Oczyszczenie tkanek z toksyn hamuje powstawanie cellulitu.

Inne preparaty do mezoterapii lipolitycznej zawierają minerały oraz peptydy biomimetyczne działające detoksykacyjnie i pozytywnie wpływająco na jakość skóry. Nadają się do redukcji cellulitu na każdym etapie i niezależnie od wieku pacjentki. Poprawiając mikrokrążenie i stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu, uda, brzuch lub biodra już po kilku zabiegach stają się widocznie gładsze, napięte i szczuplejsze.

Ostatecznie o doborze preparatu do lipolizy decyduje lekarz. Wybór preparatów jest bardzo szeroki. Posiadamy bogatą ofertę.

Zabieg polega na podaniu preparatu za pomocą cienkiej igły bezpośrednio do tkanki podskórnej.

Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt zaleca się wykonanie serii zabiegów 3-6 co 2- 3 tygodnie.

Wskazania

 • Likwidacja cellulitu
 • Poprawa jędrności i gęstości skóry
 • Stymulacja mikrokrążenia

Przeciwwskazania

 • Hemofilia, choroby krwi
 • Nowotwory
 • Osteoporoza
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Zakrzepica, leki p/zakrzepowe
 • Antykoagulanty (aspiryna)
 • Endometrioza
 • Żylaki i przepuklina w miejscu zabiegowym
 • Kortykosteroidy do 6 msc. przed zabiegiem
 • Stany zapalne skóry

Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi wykonywane na urządzeniach nie są bolesne oraz nie wymagają okresu rekonwalescencji (fala uderzeniowa oraz unipolarna fala radiowa).

Zabiegi igłowe czyli lipoliza oraz mezoterapia lipolityczna są nieznacznie odczuwalne. Zabiegi wykonuje się po znieczuleniu skóry. Mogą pozostać drobne siniaczki utrzymujące się do 2 tygodni.

Efekty zabiegu

Aby efekty były pełne oraz długotrwale należy wykonać serię zabiegową. Proponowane przez nas zabiegi, zarówno igłowe jak i na nowoczesnych technologiach, są bardzo skuteczne a efekty po serii zabiegowej utrzymują się wiele miesięcy.

Zabieg fala uderzeniowa
Zabieg fala uderzeniowa

Cennik

Fala uderzeniowa Storz Wrocław Lubin
Pakiet 6 zabiegów duża okolica (uda tył / uda przód / brzuch) 1650 zł
Pakiet 6 zabiegów mała okolica (ramiona / bryczesy / pośladki / boczki) 1250 zł
Unipolarna fala radiowa Alma SpaDeep Wrocław Lubin
Pośladki 500 zł, 4 zabiegi 1800 zł, 6 zabiegów 2550 zł
Uda 1 okolica 450 zł, 4 zabiegi 1520 zł, 6 zabiegów 2100 zł
Uda 2 partie 650 zł, 4 zabiegi 2200 zł, 6 zabiegów 2820 zł
Uda 3 partie 900 zł, 4 zabiegi 3000 zł, 6 zabiegów 4200 zł
Ramiona 400 zł, 4 zabiegi 1440 zł, 6 zabiegów 1800 zł
Mezoterapia lipolityczna / lipoliza Wrocław Lubin
Dermaheal LL  300 zł/amp
Prostrolane Inner-B 800 zł/amp
Alidya  450 zł/amp