Jak wygląda zabieg?
Polikaprolakton
To biodegradowalny polimer, który w medycynie estetycznej znalazł zastosowanie jako element pobudzający skórę do produkcji kolagenu. Stanowi on alternatywę do kwasu polimlekowego. Jest bezpieczny w użyciu i nie powoduje powikłań. Należy do grupy biostymulatorów tkankowych co oznacza, że wykazuje silne działanie biostymulujące a jego cząsteczki działają w sposób mechaniczny: uderzają w fibroblasty (czyli komórki tkanki łącznej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny ) tym samym stymulując produkcję kolagenu.
W długofalowym działaniu polikaprolakton pozwala na tworzenie włókien kolagenowych, które odbudowują strukturę tkanki łącznej. Polikaprolakton podaje się podskórnie ( za pomocą igły lub kaniuli ) w żelowej zawiesinie. Jest to jego zaletą, ponieważ dzięki temu nie migruje. Żel pozostaje wewnątrz skóry, dając wrażenie wypełnienia. Następnie ulega redukcji, a cząsteczki polikaprolaktonu rozpoczynają swoje maksymalne działanie. Polikaprolakton, zastosowany zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, otwiera nową perspektywę w leczeniu efektów starzenia.
Czas stymulacji polikaprolaktonem w tkance wynosi dwa lata, natomiast utworzony w trakcie stymulacji kolagen utrzymuje się nawet 15 lat. Produkt ten służy do wolumetrii.
Hydroksyapatyt wapnia
Hydroksyapatyt wapnia to nic innego jak minerał występujący naturalnie w ludzkim organizmie. Jest składową kości i zębów, dzięki czemu są one tak mocne i wytrzymałe.
Jakiś czas temu przez wzgląd na swoje cenne właściwości znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej. W tej dziedzinie pełni rolę substancji stymulującej wzrost fibroblastów, czyli komórek wytwarzających kwas hialuronowy, kolagen i elastynę odpowiedzialnych za swoiste „rusztowanie” naszej skóry. Wykorzystywany jest przede wszystkim do wypełniania ubytków skórnych na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody.
Hydroksyapatyt wapnia stanowi doskonałą alternatywę dla kwasu hialuronowego. Jednak w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego – hydroksyapatyt wapnia należy do grupy stymulatorów a nie wypełniaczy. Zabiegi z jego wykorzystaniem są bezpieczne, bezinwazyjne i niezwykle skuteczne. Efekty po zabiegowe widoczne są niemalże natychmiastowo i utrzymują się nawet do 2 lat (należy jednak pamiętać, że efekty u poszczególnych osób mogą się różnić i zależą od kilku istotnych czynników takich jak: wiek, rodzaj skóry, styl życia czy gospodarka metaboliczna).
Kwas polimlekowy
Kwas polimlekowy to fizjologicznie występujący w ludzkim organizmie związek chemiczny. Nosi miano najbardziej efektywnego stymulatora syntezy włókien kolagenowych i elastynowych w świecie medycyny estetycznej. Poprzez syntezę kolagenu i elastyny przyczynia się do zwiększenia napięcia skóry, poprawy jej jędrności oraz elastyczności. Jego działanie uruchomia również szereg procesów regeneracyjnych w skórze. Kwas polimlekowy przywraca młody wygląd skóry stopniowo (pobudzając organizm do samodzielnego wytwarzania kolagenu), ale za to na dłuższy czas.
Pierwsze efekty zabiegowe zauważalne są już po kilku tygodniach i mogą utrzymywać się nawet do 2 lat. W celu uzyskania satysfakcjonujących wyników terapii zaleca się wykonać od 1 do 4 zabiegów w serii a następnie raz w roku wykonać tzw. zabieg podtrzymujący.