Usuwanie blizn i rozstępów

Laser na blizny, laser na rozstępy

Laserowa redukcja blizn

Posiadamy w swojej ofercie skuteczne zabiegi redukujące blizny oraz rozstępy. Oferta jest szeroka ale za najbardziej skuteczne uważane są zabiegi laserowe, zwłaszcza łączone. Zazwyczaj terapię zaczyna się od wykonania serii zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego ablacyjnego i Pixel aby złuszczyć naskórek. Następnie można wzmocnić proces przebudowy tkanek laserem nieablacyjnym Clearlift, który działa na głębokie warstwy skóry i stymuluje tworzenie nowego kolagenu. Ten ostatni zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia widocznych śladów.

Narzędzie alma w gabinecie

Jak wygląda zabieg?

Bardzo ważne jest zaplanowanie poszczególnych działań wraz z lekarzem, gdyż można ze sobą łączyć niemal wszystkie opisane poniżej zabiegi, co skutkuje jeszcze lepszym efektem w spłycaniu blizn i rozstępów.

Laser frakcyjny ablacyjny iPixel

To najnowocześniejszy system laserowy do usuwania i korekcji nawet bardzo głębokich blizn. Promień lasera dociera do komórek skóry, niszcząc je w procesie odparowania wody. Pozostawiona pomiędzy pixelami nienaruszona tkanka, czyli zdrowe komórki, znacząco przyspieszają odbudowę kolagenu i gojenie poddanego terapii obszaru, które w efekcie prowadzi do całkowitej przebudowy skóry i wyrównania jej niedoskonałości. Pełne efekty widoczne są w okresie 3-6 miesięcy. Najlepsze rezultaty uzyskuje się dzięki powtórzeniu 3-4 zabiegów w odstępach około 4-6 tygodni.

Laser frakcyjny nieablacyjny ClearLift

Wykorzystuje działanie pierwszego na rynku medycznym, nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch. Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry

Wskazania

 • Redukcja blizn przerostowych i zanikowych po:
 1. trądziku – zmniejszenie głębokości, wyrównanie brzegów, wygładzenie blizn wypukłych, wyrównanie kolorytu skóry
 2. oparzeniach i wypadkach – zmiękczenie blizn, likwidacja przykurczów spowodowanych przez blizny, poprawa kolorytu skóry
 3. operacjach – wygładzenie powierzchni, zmniejszenie blizn poprzez zbliżenie brzegów
 • Redukcja rozstępów
 • Usuwanie zmian skórnych

Przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe,zmiany nowotworowe i przedrakowe skóry
 •   Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
 • Skłonność do tworzenia bliznowców, keloidy i nieprawidłowego gojenia się ran
 • Epilepsja
 • Antybiotykoterapia, leki przeciwdepresyjne lub immunosupresujne
 • Świeża opalenizna zarówno słoneczna jak i solaryjna, samoopalacz
 • Aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu (opryszczka)
 • Zapalenie skóry, aktywny trądzik, choroby bakteryjne skóry
 • Skóra leczona retinoidami (izotec, roaccutane) w ostatnich 6 miesiącach
 • Fototyp skóry IV i V – skóra bardzo ciemna
 •   Stosowanie leków fotouczulających: ibuprofen, pyralgina, naproksen, ketoprofen, diklofenak, w tym ziołowych: dziurawiec, nagietek lekarski, rumianek, słonecznik, pokrzywa, krwawnik, wrotycz, nawłoć, bylica pospolita, stokrotka, Bergamotka, która znajduje się w herbacie Earl Grey

Inne zabiegi redukujące blizny i rozstępy

Wypełnianie blizn kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma za zadanie wypełnić bliznę aby optycznie wyrówać powierzchnię skóry. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, zazwyczaj po serii zabiegów laserowych lub mezoterapii mikroigłowej, które miały za zadanie maksymalne spłycenie zmian.

Peelingi medyczne

Są jedną z najlepszych i najprostszych metod przynoszących widoczną poprawę. Peelingi w Lubinie oraz we Wrocławiu wykonywane są przez doświadczonych specjalistów. Lekarz dermatolog wybiera rodzaj peelingu w zależności od rodzaju skóry oraz problemu. Jednym z najczęściej wybieranych preparatów jest peeling TCA o silnym działaniu złuszczającym. Z kolei peeling Jessnera zawiera substancje aktywne wspomagające złuszczanie, przeznaczony jest dla skóry z nawracającym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym oraz z bliznami i przebarwieniami po trądziku pozapalnym.

Osocze bogatopłytkowe

Niezastąpione w leczeniu blizn potrądzikowych.  Zabieg polega na odseparowaniu osocza z krwi pacjenta, a następnie podaniu w miejsce wymagające silnej regeneracji. Nasze własne komórki macierzyste stymulują namnażanie fibroblastów i syntezę nowego kolagenu, co pogrubia i przebudowuje skórę.

Mezoterapia mikroigłowa – czyli mikronakłuwanie

To zabieg polegający na nakłuwaniu skóry wieloma małymi igiełkami, dzięki czemu stymulujemy do produkcji nowego kolagenu oraz wyrównujemy powierzchnię skóry. Jest to zabieg małoinwazyjny i bezpieczny, bezbolesny.

Zabieg usuwania blizn. Efekt przed i po
Zabieg usuwania blizn. Efekt przed i po

Cennik

Alma Harmony XL Pro Clearlift / Pixel
Cena ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji