Szyja

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Szyja

Skóra na szyi starzeje się tak samo szybko jak ta na twarzy. Często profilaktycznie wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy a zapominamy o pielęgancji szyi. Niestety siła grawitacji działa również negatywnie na tę partię ciała. Z wiekiem staje się coraz cieńsza, bardziej wiotka i zaczyna wyglądać jak tzw. „indycza szyja”.

Kolejnym istotnym problemem estetycznym jest “podwójny podbródek”. Poniżej prezentujemy skuteczne metody pozbycia się tego defektu.

Zabiegi na szyję “indycza szyja “

Zabiegi igłowe czyli stymulacja kolagenu i uzupełnianie kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie poprzez mezoterapie – poprawa jędrności

Szyja jest trudną okolicą zabiegową, gdyż skóra na szyi jest cienka, podlega sile grawitacji czyli z czasem opada i nie istnieje jedna skuteczna metoda walki z tym problemem.

Atrakcyjny wygląd zawdzięczamy nie tylko wypielęgnowanej i zadbanej skórze twarzy, ale również szyi, która stanowi  jej przedłużenie. Cieńsza struktura skóry w tej okolicy oraz mniejsza ilość gruczołów łojowych to dwa główne powody dla których powinno zapewnić się jej szczególną pielęgnację. Ulegając procesom starzenia staje się wiotka, traci swoją elastyczność co powoduje że zmarszczki i załamania stają się wyraźnie widoczne.

Różnorodność terapii w naszej Klinice pozwala nam na dopasowanie metody do stopnia zaawansowania problemu.  Aby pobudzić skórę, zwiększyć jej napięcie i gęstość stosujemy laserowy zabieg frakcji nieablacyjnej – Clearlift oraz termolifting NIR. Spektakularne efekty zapewnia także technologia HIFU wywołując wzmożoną regenerację i przebudowę tkanki do 90 dni po zabiegu. Na brzydką i pomarszczoną skórę szyi zaleca się również mezoterapie lub osocze bogatopłytkowe.

Napięcie skóry za pomocą silnych biostymulatorów tkankowych

Kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia oraz polikaprolakton to bardzo silne stymulatory tkankowe. Kwalifikwacja do zabiegu jest niezbędna i zawsze wykonywana przez lekarza. Są to zabiegi medyczne, które polegają na podaniu preparatów za pomocą kaniuli. Po zabiegach następuje bardzo silna przebudowa skóry wraz z uzupełnieniem ubytków (naturalny efekt wypełnienia bez korzystania z wypełniaczy). Syntezowana jest duża ilość kolagenu. Efekty zależą od naszych naturalnych właściwości.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa w BeauMED Lubin oraz Wrocław – czyli nawilżenie i ujędrnienie skóry. Używamy preparatów do mezoterapii igłowej tylko najlepszej jakości. Zabiegi wykonują doświadczeni lekarze lub pielęgniarka. Mezoterapia igłowa to terapia przeciwstarzeniowa, która polega na wprowadzaniu składników aktywnych do skóry właściwej, dzięki czemu skuteczność ich działania jest zmaksymalizowana. Zabieg idealnie sprawdza się jako intensywna regeneracja skóry gdyż nawilża, ujędrnia i rozświetla.

Czytaj więcej o zabiegu

Zabiegi na urządzeniach Hi-tech – zabiegi poprawiające jędrność skóry szyi i jej napięcie

Zabiegi na urządzeniach generujących podczerwień, fale radiowe czy ultradźwiękowe są jedynm z najskuteczniejszych metod napinania skóry również na szyi. Poniżej proponujemy co można zastosować w BeauMED Wrocław Lubin

Termolifting NIR – podczerwień napina skórę

Zabieg dedykowany dla wiotkich skór ciała, którego celem jest napięcie. W przypadku ramion uzyskujemy likwidację tzw. „falbanki” lub jej redukcję. Jedno z najbardziej skutecznych zabiegów w tej okolicy, która jest niewątpliwie trudna. O samej technologii oraz sposobie działania urządzenia więcej w zakładce laseroterapia. Zaleca się wykonanie serii zabiegów celem optymalnego efektu: 3-4 co 3-4 tygodnie. Zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia widocznych śladów.

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny nieablacyjny – Clearlift

Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie  termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu skóra staje się napięta i jędrna. Głowica ClearLift posiada wymienne końcówki, dzięki którym możemy działać na różnych głębokościach skóry w zależności od potrzeb pacjenta i okolicy zabiegowej.

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny ablacyjny – iPixel

Podczas zabiegu mikrowiązki lasera dokonują w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, pobudzają tym samym komórki skóry do intensywnej regeneracji i przebudowy.

Czytaj więcej o zabiegu

Trudna okolica podbródka – podwójny podbródek i problem wiotkości skóry

Nieestetyczne nagromadzenie nadmiaru tłuszczu w podbródku często związane jest z nadwagą, zaburzeniami hormonalnymi lub uwarunkowane genetycznie, jeżeli w rodzinie obserwujesz podobny problem. Niejednokrotnie pomimo stosowania diety i ćwiczeń nie udaje się zlikwidować fałdu. Po konsultacji medycznej lekarz wybiera najlepszy sposób walki z problemem:

Lipoliza iniekcyjna – zabieg igłowy, dzięki któremu pozbędziesz się tkanki tłuszczowej na podbródku

Jest to zabieg trwałego likwidowania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała za pomocą podania zastrzyku z substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg wywołuje dyskomfort oraz wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji. Zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie 2-3 tygodni.

Mezoterapia lipolityczna czyli bezpieczniejsza wersja lipolizy

To nowoczesne preparaty peptydowe, które redukują podwójny podbródek, pomagają w walce z cellulitem, zmniejszają tzw. „chomiki” czyli konturują linię żuchwy, działają detoksykująco i wygładzająco, a jednocześnie mają pozytywne działanie na skórę poprawiając jej elastyczność i napięcie. Lekarz podaje preparat za pomocą cienkiej igły w tkankę tłuszczową podbródka. Jest to zabieg niemal bezbolesny i bez okresu rekonwalescencji. Komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu/rozrywaniu, w związku z czym ilość efektów ubocznych jest zminimalizowana. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt zaleca się wykonanie 1 lub 2 zabiegów co 2 tygodnie.

Nowoczesna kriolipoliza – pozbądź się podwójnego podbródka bez igieł

Kriolipoliza to terapia polegająca na wykorzystaniu działania ujemnych temperatur, co w efekcie zapewnia pozbycie się miejscowo zlokalizowanej niechcianej tkanki tłuszczowej opornej na diety i ćwiczenia a także modelowanie i wyszczuplenie sylwetki.

Czytaj więcej o zabiegu

Unipolarna fala radiowa – zabieg usuwający tkankę tłuszczową i napinający skórę

Fale radiowe mają zdolność  przenikania  w głąb skóry nawet do 20mm. Podczas zabiegu głębokie podgrzanie tkanki podskórnej powoduje, że komórki tłuszczowe zmniejszają swoją objętość  dzięki czemu możemy zaobserwować efekt wymodelowania podbródka. Technologia fali radiowej w połączeniu z masującą głowicą znacząco poprawia jakość skóry bez uszkodzenia naskórka. Zalecana jjest seria min 4 zabiegów w odstępie 1 tygodnia.

Czytaj więcej o zabiegu

Technologia HIFU – silne napięcie

Precyzyjna wiązka fali ultradźwiękowej dociera w głąb skóry oraz do tkanki tłuszczowej, co umożliwia redukcję podwójnego podbródka. Pozytywne działanie na tkanki i regeneracja zwiotczałych włókien kolagenowych sprawia, że pozbywamy się zwiotczałej i obwisłej skóry w tej okolicy. Zabieg jest bezbolesny oraz bez okresu rekonwalescencji. Zaleca się wykonanie 1 lub 2 zabiegów w odstępie 6 miesięcy.

Czytaj więcej o zabiegu