Włosy

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Włosy – łysienie androgenowe jako jedna z najczęstszych przyczyn utraty włosów

Ludzie mają średnio 100-150 tys. włosów na głowie. Dziennie fizjologicznie tracimy około 50-100 włosów. Jeżeli każdego dnia będzie nam wypadać większa ilość włosów niż wynika to z jego naturalnego cyklu życia, wówczas pojawi się problem – czyli będziemy obserwować tzw. prześwity na owłosionej skórze głowy.

Męskie hormony płciowe są odpowiedzialne za łysienie o typie androgenowym, gdyż powodują zanik mieszków włosowych. Jest to problem, który dotyczy nie tylko mężczyzn ale również kobiet. W przypadku kobiet najczęściej nie obserwujemy za dużo testosteronu ale za mało żeńskich hormonów. Problem ten dotyczy również kobiet chorujących na zespół policystycznych jajników czy nowotwory jajnika. Niejednokrotnie problem ten występuje rodzinnie.

Jak wygląda pacjent z łysieniem o typie androgenowym?

Włosy zaczynają wypadać w pierwszej kolejności w okolicy skroni czyli tworzą się zakola. Stopniowo zakola stają się coraz szersze i obejmują większą część głowy. Później włosy stają się rzadsze również z boku oraz tyłu głowy.

Jak leczyć? Odpowiedź to mezoterapia skóry głowy preparatem peptydowym

W większości przypadków nie jest możliwe leczenie przyczynowe. Tak jest zazwyczaj u mężczyzn. Pozostaje leczenie objawowe czyli wzmacnianie cebulki włosa i ochrona włosa przed wypadnięciem. Innowacyjną terapią jest mezoterapia skóry głowy preparatem peptydowym firmy Caregen. Jest to preparat, który zawiera 7 unikalnych peptydów oraz kwas hialuronowy. To co wyróżnia go na tle innych to opatentowana technologia uwalniania substancji aktywnych czyli preparat działa długo po jego podaniu. Już po pierwszym zabiegu wypadanie włosów zostaje zahamowane, kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać po dwóch miesiącach. Zabieg polegający na wykonaniu serii wkłuć trwa około 30 minut. W jego trakcie jest podawany skoncentrowany preparat. Peptydowa terapia włosów to cztery zabiegi w odstępach co dwa tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i fibryną to dobra metoda na powstrzymanie wypadania włosów

Wampirzy lifting – PRP – osocze bogatopłytkowe:

Zabieg z wykorzystaniem osocza polega na odseparowaniu go, pobudzeniu czynników wzrostu w procesie wirowania, a następnie podaniu w miejsce wymagające regeneracji. Po zabiegu obserwujemy spadek ilości wypadających włosów oraz wyrastanie nowych tzw. baby hairs.

Czytaj więcej o zabiegu

Konsultacja dermatologiczna – warto zapytać specjalistę

Czasem choroby ogólnoustrojowe lub choroby skóry wpływają na wypadanie włosów. Przykładem jest łysienie plackowate. Warto przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się ze specjalistą dermatologiem aby omówić przyczynę naszego problemu.

Czytaj więcej o zabiegu