Brzuch

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Brzuch

Zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, a Twój brzuch nadal nie
wygląda idealnie? Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w tej
okolicy często jest trudne do usunięcia pomimo zdrowego stylu życia.

Kojenym ważnym problemem estetycznym jest wiotkość skóry na brzuchu oraz rozstępy, które pojawiają się po ciąży lub gwatłownym przytyciu. W takich sytuacjach medycyna estetyczna jest niezbędna. Ważne jest umiejętne zakwalifikowanie pacjentów na zabiegi igłowe oraz technologiach Hi-Tech.

Walka z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna

Skuteczną metodą walki z niechcianymi „wałeczkami” czy „boczkami” jest zastosowanie lipolizy iniekcyjnej. Zabieg zapewnia celowane działanie w walce z tkanką tłuszczową, ponieważ preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki podskórnej.  Seria zabiegów pozwala skutecznie i trwale pozbyć się tego problemu. Zabieg wymaga masażu pozabiegowego. Do kilku dni może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie.

Zamiast zabiegów iniekcyjnych

Unipolarna fala radiowa

Dzięki zastosowaniu  głowicy RF możemy zredukować lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Możliwość pracy na różnych głębokościach, pozwala dopasować terapię do problemu. Wykorzystywana podczas zabiegu fala radiowa unipolarna podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Dodatkowo efekt termiczny przyśpiesza procesy metaboliczne dając wyraźne rezultaty zabiegów.

Czytaj więcej o zabiegu

Nowoczesna i bardzo skuteczna kriolipoliza

Kriolipoliza to terapia polegająca na wykorzystaniu działania ujemnych temperatur, co w efekcie zapewnia pozbycie się miejscowo zlokalizowanej niechcianej tkanki tłuszczowej opornej na diety i ćwiczenia a także modelowanie i wyszczuplenie sylwetki. Podczas  jednego zabiegu jesteśmy w stanie utracić na stałe ok. 20% tkanki tłuszczowej a pierwsze efekty zabiegowe widoczne są już po upływie około miesiąca. Aby uzyskać pełen efekt a także przyspieszyć metabolizm zniszczonych komórek należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu – przynajmniej 1,5-2l wody dziennie. W zależności od pożądanego efektu chcąc pogłębić rezultaty, można zdecydować się na powtórzenie zabiegu po 8-10 tygodniach.

Czytaj więcej o zabiegu

Rozstępy

Z kolei okres ciąży oraz zmiany w naszym życiu powodujące gwałtowny przyrost lub stadek masy ciała to najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów, ale również utraty jędrności naszej skóry w okolicy brzucha. Współczesna medycyna estetyczna najlepsze rezultaty w redukcji rozstępów osiąga wykorzystując technologie laserowe oraz zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Istnieje możliwość tworzenia indywidualnych terapii skojarzonych dla tych metod, ponieważ wielokierunkowe działanie gwarantuje jeszcze szybsze efekty.

Laser frakcyjny nieablacyjny – Clearlift

Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie  termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu skóra staje się napięta i jędrna. Głowica ClearLift posiada wymienne końcówki, dzięki którym możemy działać na różnych głębokościach skóry w zależności od potrzeb pacjenta i okolicy zabiegowej.

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny ablacyjny – iPixel

Podczas zabiegu mikrowiązki lasera dokonują w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, pobudzają tym samym komórki skóry do intensywnej regeneracji i przebudowy. W efekcie rozstępy stają się mniej widoczne.

Czytaj więcej o zabiegu

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna 

Zabieg wykorzystujący autologiczny materiał, pozyskiwany z krwi własnej pacjent. Śródskórnie dostarczane są duże stężenia czynników wzrostu, które poprzez aktywację komórek macierzystych i fibroblastów, inicjują oraz podtrzymują procesy regeneracji. Zabieg ten stosuje się zawsze w połączeniu z laserami lub mikrofrekwencji radioigłowej.

Czytaj więcej o zabiegu

Utrata jędrności

Bez względu na przyczynę utraty jędrności, należy pamiętać, że można skutecznie z nią walczyć. W naszej Klinice posiadamy szereg zabiegów, które indywidualnie dopasowujemy do problemu podczas konsultacji. Do prawdziwych faworytów należą:

Termolifting NIR – silne napięcie skóry za pomocą podczerwieni

Zabieg wykorzystujący bliską podczerwień. Dzięki tej technologii możemy naprawić uszkodzone włókna kolagenowe oraz pobudzić proces neokolagenogenezy, czyli powstawania zupełnie nowych włókien tworzących stelaż skóry.

Czytaj więcej o zabiegu

Technologia HIFU

Zogniskowana fala ultradźwiękowa, która selektywnie podgrzewa tkankę na kilku poziomach. Powoduje to, że komórki skóry zaczynają się regenerować, co skutkuje wytworzeniem nowego kolagenu. Efektem zabiegu jest spektakularne ujędrnienie i wzrost napięcia skóry.

Czytaj więcej o zabiegu

Unipolarna fala radiowa

Dzięki zastosowaniu  głowicy RF możemy zredukować lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową ale również napiąć skórę. Możliwość pracy na różnych głębokościach, pozwala dopasować terapię do problemu. Wykorzystywana podczas zabiegu fala radiowa unipolarna podgrzewa skórę i stymuluje produkcję kolagenu.

Czytaj więcej o zabiegu