Skóra

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Skóra, zabiegi na ciało

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Sam naskórek dzieli się na kolejne 4 lub 5 warstw. Każdy z elementów skóry spełnia inną, odrębną funkcję i wymaga odrębnej pielęgnacji. W skórze właściwej znajdują się receptory odpowiedzialne za czucie dotyku, naczynia krwionośne, nerwy, gruczoły oraz korzenie włosów. Tkanka podskórna pełni funkcję izolacyjną, zawiera komórki tłuszczowe, których ilość uzależniona jest od stylu życia, wieku i płci. Barwa skóry zależy od zawartości w jej obrębie melaniny. Nieprawidłowe gromadzenie się melaniny odpowiedzialne jest za tworzenie przebarwień. Choroby skóry mogą dotyczyć każdej z jej warstw. Warto pamiętać, że tylko zdrowa skóra może być naprawdę piękna.

Zabiegi dostępne są w obydwu naszych klinikach Beaumed: Zabiegi na ciało Lubin oraz Zabiegi na ciało Wrocław. Nasz doświadczony zespół specjalistów Lekarzy, Kosmetologów i Pielęgniarek dba o indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Nasza oferta obejmuje nowoczesne i skuteczne metody dostosowane do różnych obszarów ciała. Dążymy do tego, aby każdy pacjent czuł się komfortowo, zaufał naszym specjalistom i osiągnął wymarzone rezultaty.

Igłowe zabiegi odmładzające czyli terapia przeciwstarzeniowa

Każdy pacjent po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej uzyskuje pełny plan indywidualnej terapii. W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta wybiera się najbardziej korzystne zabiegi aby osiągnąć założony cel. Na końcu wizyty kosmetolog dobiera i proponuje kosmetyki do domowej pielęgnacji złożone tylko z naturalnych składników i bazujące na witaminie C i A.

Napięcie skóry za pomocą silnych biostymulatorów tkankowych

Kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia oraz polikaprolakton to bardzo silne stymulatory tkankowe. Kwalifikwacja do zabiegu jest niezbędna i zawsze wykonywana przez lekarza. Są to zabiegi medyczne, które polegają na podaniu preparatów za pomocą kaniuli. Po zabiegach następuje bardzo silna przebudowa skóry wraz z uzupełnieniem ubytków (naturalny efekt wypełnienia bez korzystania z wypełniaczy). Syntezowana jest duża ilość kolagenu. Efekty zależą od naszych naturalnych właściwości.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa w BeauMED Lubin oraz Wrocław – czyli nawilżenie i ujędrnienie skóry. Używamy preparatów do mezoterapii igłowej tylko najlepszej jakości. Zabiegi wykonują doświadczeni lekarze lub pielęgniarka. Mezoterapia igłowa to terapia przeciwstarzeniowa, która polega na wprowadzaniu składników aktywnych do skóry właściwej, dzięki czemu skuteczność ich działania jest zmaksymalizowana. Zabieg idealnie sprawdza się jako intensywna regeneracja skóry gdyż nawilża, ujędrnia i rozświetla.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i fibryną

Wampirzy lifting – PRP – osocze bogatopłytkowe:

Zabieg z wykorzystaniem osocza polega na odseparowaniu go, pobudzeniu czynników wzrostu w procesie wirowania, a następnie podaniu w miejsce wymagające regeneracji,  odświeżenia i ujędrnienia. Po zabiegu skóra staje się elastyczna, napięta i gęsta.

 

PRF fibryna:

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to naturalna metoda na młodą i zdrową skórę. Czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi pacjentki,  to sekret niezwykłej skuteczność zabiegu. Zabieg polega na odwirowaniu PRF z krwi. Proces ten następuje bardzo powoli. Po zabiegu skóra jest zregenerowana, odmłodzona, nawilżona i ujędrniona.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg wykonywany nowoczesnym urządzeniem medycznym w Lubinie oraz we Wrocławiu. Wyposażone zostało ono w zestaw sterylnych (wymienialnych) mikroigieł z funkcją wibracji. Urządzenie pozwala na precyzyjną aplikację składników odżywczych i koktajli witaminowych stymulujących regenerację skóry, bezpośrednio do głębokich warstw tkanek.

Celowe mikrouszkodzenia wierzchnich warstw skóry mobilizują komórki do samoregeneracji i zwiększenia produkcji nowego kolagenu.

Czytaj więcej o zabiegu

Zabiegi na urządzeniach Hi-tech – zabiegi poprawiające jędrność skóry

Termolifting NIR – podczerwień napina skórę

Zabieg dedykowany dla wiotkich skór ciała, którego celem jest napięcie. W przypadku ramion uzyskujemy likwidację tzw. „falbanki” lub jej redukcję. Jedno z najbardziej skutecznych zabiegów w tej okolicy, która jest niewątpliwie trudna. O samej technologii oraz sposobie działania urządzenia więcej w zakładce laseroterapia. Zaleca się wykonanie serii zabiegów celem optymalnego efektu: 3-4 co 3-4 tygodnie. Zabieg jest bezbolesny, nie pozostawia widocznych śladów.

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny nieablacyjny – Clearlift – efekt pogrubienia skóry

Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie  termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu skóra staje się napięta i jędrna. Głowica ClearLift posiada wymienne końcówki, dzięki którym możemy działać na różnych głębokościach skóry w zależności od potrzeb pacjenta i okolicy zabiegowej.

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny ablacyjny – iPixel – głębokie złuszczenie

Podczas zabiegu mikrowiązki lasera dokonują w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, pobudzają tym samym komórki skóry do intensywnej regeneracji i przebudowy.

Czytaj więcej o zabiegu

Problemy skóry naczyniowej rozwiązują lasery usuwające naczynka i rumień

Laserowa redukcja naczynek oraz rumienia – Dye-Vl

Zabiegi laserowe skutecznie i bezpiecznie usuwają naczynka na nosie oraz rumień na twarzy. Pojedyncze naczynka bardzo często zamykają się już po pierwszym zabieg. W przypadku rumienia, gdzie w obrębie skóry naczyń jest wiele, należy wykonać kilka zabiegów. Laser medyczny z głowicą Dye-Vl jest jednym z najlepszych urządzeń do redukcji zmian naczyniowych na twarzy oraz przebarwień.

Czytaj więcej o zabiegu