Dłonie

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Dłonie

Dłonie są częścią naszego ciała, o której często zapominamy w codziennej pielęgnacji. Zdarza się, że zdradzają nasz wiek. Każdego dnia są narażone na wiele uszkadzających czynników: środki czyszczące, dezynfekujące. Istnieje kilka sposobów na poprawienie jakości skóry na dłoniach. Z wiekiem stają się coraz bardziej kościste i zapadnięte ale na to również mamy skuteczne sposoby:

Zabiegi igłowe wypełniające dłonie i rewitalizujące skórę

Wypełnianie dłoni kwasem hialuronowym, biostymulatory tkankowe oraz mezoterapia igłowa

W zależności od potrzeb możemy użyć różnych preparatów do mezoterapii igłowej celem poprawy jakości skóry, głównie jej nawilżenia. Można również zastosować kwas hialuronowy sieciowany czyli wypełniacz, ale dostosowany do tej delikatnej okolicy, celem subtelnego wypełnienia dłoni aby były odrobinę „pulchniejsze”, mniej kościste i zapadnięte. Zabiegi te wykonuje się kaniulą, często nie ma żadnych śladów po zabiegu a efekty są bardzo dobre.

Kwas hialuronowy

Skóra dłoni narażona jest na działanie wielu czynników zewnętrznych, które mają zły wpływ na jej wygląd – staje się sucha, wiotka, traci elastyczność. Idealnym zabiegiem przywracającym dłoniom elastyczność i młodość jest podanie kwasu hialuronowego. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w miejscach wymagających  wypełnienia. Po zabiegu skóra dłoni zostaje nawilżona, ujędrniona i odmłodzona. Zabieg jest niemal bezbolesny. W zależności od użytego preparatu (kwasu hialuronowego sieciowanego lub niesieciowanego) efekt utrzymuje się od 3 do 12 miesięcy.

 

Hydroksyapatyt wapnia i inne silne stymulatory

Działanie preparatu jest nieocenione w przypadku zwiotczałej skóry dłoni. Gwarantuje on odbudowanie struktury skóry poprzez stymulację produkcji naturalnego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrna, sprężysta i gładka. Zabieg jest bezbolesny. Preparat podawany jest za pomocą kaniuli, co zmniejsza ryzyko krwiaków. Efekt utrzymuje się około 6-12 miesięcy.

 

Czytaj więcej o zabiegu mezoterapii

Zabiegi na urządzeniac Hi-Tech poprawiające jakość skóry

Laser frakcyjny nieablacyjny – Clearlift

Laser działa na skórę właściwą mechanicznie, nie  termicznie jak większość laserów, przy tym nie narusza ciągłości naskórka. Wywołane mikro uszkodzenia inicjują proces gojenia i rozpoczynają przebudowę skóry. Dzięki produkcji nowego kolagenu skóra staje się napięta i jędrna. Głowica ClearLift posiada wymienne końcówki, dzięki którym możemy działać na różnych głębokościach skóry w zależności od potrzeb pacjenta i okolicy zabiegowej. Zabieg idealnie nadaje się do rewitalizacji obszarów z cienką skórą, którą widocznie pogrubia i poprawia jej sprężystość i napięcie.

Czytaj więcej o zabiegu

Brzydkie plamy na dłoniach, zwykle pojawiające się wraz z wiekiem, można usunąć laserowo

Laserowa redukcja przebarwień – Dye-Vl

Usuwanie oznak fotostarzenia przy pomocy światła. Redukcja przebarwień, plam starczych, zagęszczenie i ujędrnienie wiotkiej skóry

Przebarwienia to problem estetyczny, który wywołuje dyskomfort i kompleksy. Nieestetyczne plamy na  skórze powstają na skutek nieprawidłowego działania melanocytów, które wytwarzają barwnik skóry. Pojawiają się najczęściej w miejscach bezpośrednio wystawionych na słońce m.in. na twarzy, dłoniach, dekolcie, ramionach. Nieocenione w walce z przebarwieniami są zabiegi laserowe. Światło lasera precyzyjnie trafia w zmianę pigmentacyjną skóry. W efekcie barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząsteczki, które organizm usuwa w procesie naturalnego oczyszczania. Po zabiegu przebarwienie ciemnieje, a następnie ulega złuszczeniu.

Czytaj więcej o zabiegu