Oczy

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Okolica oka

Dbanie o okolicę oka nie jest łatwe. Bardzo często pomimo naszych starań powstają obrzęki, z wiekiem z uwagi na słabość powięzi, również mogą uwidocznić się drobne przepukliny tłuszczowe. Możemy jednak zadbać o jakość skóry pod okiem ale nie były widoczne drobne zmarszczki oraz poprawić jej kolor i zniwelować dolinę łez.

Co zrobić aby poprawić kolor skóry wokół oka?

Jeżeli ciemne zabarwienie oczodołu towarzyszy nam od dzieciństwa to jest bardzo prawdopodobne, że nigdy nie uda nam się zupełnie zniwelować cieni. Często zagłębienie blisko kącika oka tzw. „dolina łez” daje wrażenie cienia. Mezoterapią igłową rozjaśnimy kolor skóry oraz poprawimy napięcie.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym lub tłuszczem

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym to zabieg wymagający doświadczenia oraz użycia bardzo dobrego preparatu z rejestracją do okolicy oka. Dopiero to gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu oraz dobry efekt. Zaleca się powtarzanie zabiegu raz w roku.

Czytaj więcej o zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry górnej i dolnej powieki

Mezoterapia to zabieg poprawiający napięcie skóry oraz poprawiający jej kolor. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do mezoterapii tej trudnej okolicy. Są to zwykle mieszaniny kwasu hialuronowego i peptydów stymulujących kolagen. Można również zastosować kwas polimlekowy, jednak jest to zabieg wymagający specjalnej kwalifikacji.

Czytaj więcej o zabiegu

Co zrobić z obrzękiem pod okiem ?

Pacjenci z dużym obrzękiem okolicy oka oraz z przepukliną tłuszczową są zdyskwalifikowani z wielu zabiegów estetycznych w tej okolicy. Nie ma też skutecznej metody małoinwazyjnej w walce z tymi problemami. Można wykonywać zabiegi laserowe oraz fibrynę i osocze bogatopłytkowe.

Fibryna czyli nowe oblicze osocza bogatopłytkowego

W przypadku dużych obrzęków oraz przepuklin tłuszczowych przeciwwskazane jest podawanie kwasu hialuronowego w tę okolicę, gdyż może nasilić się obrzęk. Bezpieczną metodą wypełnienia doliny łez oraz poprawy jakości skóry jest wówczas fibryna, krórą uzyskujemy podobnie jak osocze podczas odwirowania własnej krwi.
Zaleca się serię 3-4 zabiegów. Zabiegi dobierane są indywidualnie w trakcie konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej po ocenie okolicy oka.

Czytaj więcej o zabiegu

Co zrobić z opadaniem górnej powieki?

Jeżeli problem jest już zaawansowany to jedyną skuteczną metodą walki z opadającą powieką jest niestety zabieg chirurgiczny czli blefaroplastyka. Jeżeli jednak pacjentka nie bierze pod uwagę operacji lub probem opadania powieki górnej dopiero się rozpoczął możemy pomóc.

Toksyna botulinowa na mięsień okrężny oka

Jeżeli problem dopiero się zaczyna i opadanie powieki jest umiarkowane lub niewielkie, wówczas pomocny jest botoks. Za jego pomocą jesteśmy w stanie unieść boczną okolicę brwi otrzymując efekt otwartego oka.

Czytaj więcej o zabiegu

Plasma czyli strumień elekronów lub laser frakcyjny celem pogrubienia skóry powieki

Plasma – za pomocą strumienia elekronów w kontrolowany sposób uszkadzamy skórę powieki powodując jej przebudowę oraz skrócenie objętości. Jest to niechirurgiczny sposób redukcji objętości powieki podobnie jak laser frakcyjny.
Zalecamy serię 3 zabiegów co około 4 tygodnie. Okres gojenia powieki to około 7-10 dni.
Laser frakcyjny ablacyjny – technologia ta polega na wysyłaniu mikrowiązek ogniskujących się w wybranych punktach skóry, powodując powstanie w nich mikrouszkodzeń. Pomiędzy nimi znajdują się obszary nienaruszonej tkanki, które przyśpieszają procesy gojenia. Zabieg stymuluje skórę do intensywnej przebudowy, przez co cienie i worki pod oczami przestają być widoczne.

Czytaj więcej o zabiegu

Jak pozbyć się kurzych łapek?

Kurze łapki to promieniste zmarszczki odchodzące od kącika oka powstałe przez ruch czyli najczęściej uśmiech.

Toksyna botulinowa przynosi natychmiastowy efekt

Botoks  to bardzo prosty i małoinwazyjny sposób na pozbycie się kurzy łapek. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że tą metodą relaksujemy mięśnie mimiczne okolicy oka, jednak nie wpływamy na jakość skóry. Aby zupełnie zniwelować zmarszczki zalecamy metody łączone: botoks i mezoterapię w odstępach min. 2 tygodniowych.

Czytaj więcej o zabiegu