Twarz

Sylwetka kobiety
MAPA CIAŁA

Zabiegi na twarz

Od lat trwają dyskusje czyja twarz jest idealna i czy można w jakiś sposób się do niej upodobnić. Powszechnie wiadomo, że najbardziej podobają nam się symetryczne twarze o zachowanych proporcjach. Powstały nawet wzory matematyczne, za pomocą których można obliczyć najbardziej optymalne odległości pomiędzy poszczególnymi elementami twarzy: oczami, ustami, czołem i podbródkiem.

W praktyce jednak mało kto jest idealnie symetryczny a z wiekiem zatracamy wszelkie proporcje. W BeauMED nie dążymy do ideału ale poprawiamy urodę tak aby każda kobieta czuła się z tym dobrze.  Nasza klinika medycyny estetycznej ma dwa oddziały dlatego możesz wykonać: Zabiegi na twarz Lubin oraz Zabiegi na twarz Wrocław. W pierwszej kolejności staramy się zmienić to, co jest największym kompleksem naszej pacjentki, jednak zawsze ze smakiem i gustem, po odbyciu rozmowy i pełnej konsultacji. Zawsze doradzimy i dobierzemy najbardziej optymalną terapię.

Jeżeli decydujemy się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to nie musi wiązać się to z przymusem kłucia igłami bądź bolesnymi zabiegami z długim okresem rekonwalescencji.

Nie każdy z nas starzeje się tak samo. Proces starzenia zależy od bardzo wielu elementów: genów (często starzejemy się podobnie do naszych mam i babć), stylu życia, aktywności fizycznej, środowiska naszego życia oraz naszej pracy, stanu naszego zdrowia itp. Dlatego dbanie o urodę to złożona i trudna rzecz. Warto zawsze łączyć zabiegi medycyny estetycznej ze zmianą trybu życia, czyli np. wprowadzić zdrową dietę, trochę aktywności fizycznej. Ponadto naprawdę piękna buzia cechuje się nieskazitelną i porcelanową cerą. Czasem warto skonsultować nasz problem skórny z dermatologiem lub usunąć w bardzo łatwy sposób (laserowo) czerwone naczynka i rumień na policzku.

Jest wiele możliwości poprawy jakości skóry, napięcia owalu w sposób bezbolesny i bez widocznych śladów

Termolifting NIR – podczerwień, która od razu unosi owal

Czytaj więcej o zabiegu

Technologia bezinwazyjnego liftingu HIFU

Czytaj więcej o zabiegu

Laser frakcyjny nieablacyjny ClearLift – silna stymulacja i pogrubienie skóry

Czytaj więcej o zabiegu

Najczęściej wykonywany zabieg na świecie – toksyna botulinowa

Do zabiegów tzw. lunchowych, czyli szybkich, prostych i mało inwazyjnych, które można wykonać w przerwie w pracy, należy również botoks.  Jest to co prawda zabieg wykonywany za pomocą igły, ale ukłuć jest niewiele, co sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny i nie pozostawia śladów. Efekt pięknie napiętego czoła, uniesienia brwi, wygładzenia kurzych łapek jest spektakularny. W praktyce niewiele zabiegów tak dobrze się sprawdza w mimicznych okolicach twarzy, czyli przede wszystkim czoła, lwiej zmarszczki i oczu.

Niewiele osób wie, że botoks to substancja wykorzystywana w bardzo wielu dziedzinach medycyny, nie tylko w estetyce. Jest niezastąpiona w neurologii (leczenie migreny, skurczu spastycznego) oraz okulistyce (leczenie zeza). W BeauMED za pomocą toksyny botulinowej nie tylko poprawiamy urodę ale również rozwiązujemy wiele istotnych problemów medycznych. Najlepszym przykładem jest leczenie bruksizmu, czyli zbyt dużego napięcia mięśnia żwacza, przez który zgrzytamy w nocy i zdzieramy zęby. Botoksem jesteśmy w stanie również unieść czubek nosa, rozluźnić brodę, pozbyć się zmarszczek króliczych oraz uśmiechu dziąsłowego.

Piękny i naturalny efekt po botoksie uzyskujemy zawsze, gdy podajemy go techniką mezo lub baby botoksu.

Czytaj więcej o zabiegu

Z wiekiem zatracamy objętość w obrębie środkowej części twarzy na rzecz powstania tzw. chomiczków – jak temu zaradzić?

Aby przywrócić dawne proporcje imitujemy objętość, którą kiedyś mieliśmy, kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia lub kwasem polimlekowym. Taki zabieg nazywa się wolumetrią i jest bardzo skuteczny oraz bezpieczny. Preparat podawany jest za pomocą kaniuli lub igły. Rzadko zostają jakiekolwiek ślady pozabiegowe. Poza efektem pięknego i kształtnego policzka uzyskujemy efekt poprawy jakości skóry. Nie jest prawdą, że skóra „naciąga się lub rozciąga” na policzku, a po czasie wygląda gorzej niż przed zabiegiem. To mit!

Kwas hialuronowy jest niezbędny również w wypełnianiu bruzdy nosowo-wargowej, doliny łez, marionetek czy głębokich zmarszczek. Dzięki temu rysy twarzy łagodnieją i buzia wygląda znacznie młodziej.

Czytaj więcej o zabiegu

Przy omawianiu zabiegów wpływających na poprawę wizerunku naszej twarzy nie sposób nie wspomnieć o mezoterapiach

Jest to bardzo popularny termin, który ogółem oznacza poprawę i kondycjonowanie skóry. Najczęściej śródskórnie podaje się preparat kwasu hialuronowego (niesieciowanego – aby skóra mogła od razu go wykorzystać i wbudować w swoją strukturę) z witaminami i peptydami. Technik mezoterapii jest wiele: bezigłowe, igłowe. Jednak zależność między efektem a sposobem podania jest taka, że im więcej preparatu umieścimy w skórze tym efekt będzie znacznie lepszy. Czyli zdecydowanie bardziej skuteczne są zabiegi , w których za pomocą cieniutkiej igły podajemy dobrej jakości preparat – w całości śródskórnie.

Jedną z najbardziej naturalnych i modnych w ostatnim czasie mezoterapii jest osocze bogatopłytkowe – czyli tzw. wampirzy lifting. Z własnej krwi uzyskujemy czynniki wzrostu, które stymulują skórę do produkcji kolagenu i znacznie poprawiają jej jakość.

Czytaj więcej o zabiegu

Kolejnym bardzo naturalnym zabiegiem opartym na pobudzaniu skóry do przebudowy jest mezoterapia mikroigłowa

Za pomocą specjalnego urządzenia wykonujemy mikronakłucia. Mikrourazy mobilizują skórę do produkcji kolageny i elastyny oraz zwiększają ukrwienie.

Podsumowując: technik i zabiegów jest wiele.  Umiejętnie dobierając zabiegi oraz preparaty do pielęgnacji domowej jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym i likwidować nawet najtrudniejsze problemy.

Czytaj więcej o zabiegu