Biostymulatory tkankowe to innowacyjny sposób na zwalczanie oznak starzenia oraz poprawę jakości i jędrności skóry, dzięki stymulacji produkcji komórek skóry – kolagenu i elastyny. Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są jednymi z najczęściej wykonywanych.
Biostymulatory tkankowe – najważniejsze informacje
Niestety około 30 roku życia jakość skóry i jej jędrność zaczyna spadać, jest to wtedy sygnał i idealny czas, aby rozpocząć przygodę z biostymulatorami. Co musisz wiedzieć na ich temat:
- Preparaty te pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, co prowadzi do wytworzenia własnego kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny.
- Mają one za zadanie przywrócić właściwą kondycję skóry, bez przerysowanego i nadmiernego efektu wypełnienia.
- Nie są to zabiegi wypełniające i zmieniające rysy twarzy.
- Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj po około 4 tygodniach, gdyż tyle trwa synteza nowego kolagenu. Natomiast pełny efekt terapeutyczny uzyskujemy po nawet 6 miesiącach, gdy skóra całkowicie się przebuduje.
- Efekty utrzymują się nawet do 2 lat.
- Po zabiegu skóra ulega regeneracji, poprawia się jej gęstość i napięcie. Lekarz medycyny estetycznej jest w stanie bardzo naturalnie uzupełnić objętość tkanek tam gdzie jej brakuje.
- Najczęściej do zabiegów biostymulacji wykorzystuje się między innymi preparaty na bazie: kwasu L-polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, polikaprolaktonu oraz atelokolagenu typu I. Różnorodność dostępnych preparatów pozwala uzyskać różne efekty, w zależności od potrzeb pacjenta.
Ile razy w roku robimy stymulację skóry?
To zależy od kondycji skóry i oczekiwań pacjenta. Idealnie byłoby wykonać serię (min. 2 zabiegi w odstępie miesiąca) stymulacji skóry dwa razy w roku.
Jaki biostymulator tkankowy wybrać?
Dobór produktu jest spersonalizowany, dostosowany do obszaru zabiegowego i potrzeb pacjenta. Dlatego w naszej klinice przeprowadzamy szczegółowe konsultacje, podczas których dobierana jest odpowiednia ścieżka terapii. Wybór jest dość szeroki: mezoterapie z kolagenem, peptydami biomimetycznymi, polikaprolakton, kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia. Lekarz, wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę, wybiera idealny preparat, pozwalający wyeksponować naturalne piękno pacjentów. W BeauMED Wrocław specjalistkami z zakresu stymulacji skórą są dr Katarzyna Kęcka oraz dr n. med. Monika Kukulska.
Czy zabieg stymulacji kolagenu jest bolesny?
Zabiegi najczęściej wykonywane są kaniulą a do preparatów dodawane jest znieczulenie (lignokaina), przez co zabieg nie jest bolesny. Może się pojawić delikatny dyskomfort związany z iniekcją.
Zapraszamy do BeauMED Wrocław !
Czytaj więcej na naszej stronie odnośnie biostymulacji:)