Czy da się całkowicie pozbyć cellulitu? Redukcja cellulitu okiem specjalisty

Zabieg redukcji cellulitu
  • Jakie są główne przyczyny powstawania cellulitu?

Jako główne przyczyny jego powstawania wymienia się: brak ruchu oraz nieprawidłowa dieta, problemy z krążeniem, zaburzenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne.

  • Czy istnieje możliwość całkowitego wyleczenia cellulitu?

To zależy od wielu czynników. Należałoby wyeliminować przyczyny jego powstawania, stale dbać o sylwetkę, pić dużą ilość wody i mieć zbilansowaną dietę. Całkowite pozbycie się cellulitu wymaga cierpliwości oraz regularności w zastosowanej terapii.

Metody z jakich my korzystamy i chwalimy je sobie wymienić można zabieg wykorzystujący działanie unipolarnej fali radiowej, która wywołuje rozgrzanie włókien kolagenowych do temp. 45-60 stopni czego efektem jest przebudowa kolagenu. Poprzez głębokie podgrzewanie  podskórnych warstw następuje przyspieszenie krążenia krwi, które umożliwia sprawny drenaż złogów tłuszczu dzięki czemu obserwujemy redukcje cellulitu.  Ponadto korzystamy z fali uderzeniowej, która emituje fale o wysokiej częstotliwości, co skutkuje  stymulacja mikrokrążenia w tkankach, która prowadzi do aktywacji procesów metabolicznych i pobudzenia aktywności tkanki łącznej.

  • Czy istnieją jakieś skuteczne domowe sposoby na walkę z cellulitem?

Po konsultacji ze specjalistą można wprowadzić odpowiednio dobraną dietę. Dodatkowo ruch, ćwiczenia, utrzymywanie prawidłowego nawodnienia i unikanie siedzącego trybu życia korzystnie wpłynie na proces likwidacji cellulitu.

  • Czy dieta i aktywność fizyczna mają wpływ na cellulit? Jakie są najlepsze diety i ćwiczenia w celu zmniejszenia cellulitu?

Wyżej wymienione czynniki mają ogromny wpływ na cellulit. Specjaliści zalecają zbilansowaną dietę uwzględniającą dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich proporcjach tzn. białka, tłuszcze i węglowodany. Dodatkowo warto zadbać aby w naszej diecie nie zabrakło minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Doskonale sprawdzi się też dieta śródziemnomorska. Odpowiednie nawodnienie organizmu również jest tu kluczowe. U osób, które chcą uzyskać lepsze efekty w walce z cellulitem i wspomóc swoją dietę aktywnością fizyczną najlepiej sprawdzą się ćwiczenia siłowe lub treningi interwałowe.

  • Czy zabiegi kosmetyczne mogą pomóc w pozbyciu się cellulitu?

Jak najbardziej mogą, natomiast należy pamiętać o tym, że zabiegi kosmetyczne stanowią jedynie element wspomagający walkę z cellulitem. Zabiegi kosmetyczne zagwarantują efekt tylko i wyłącznie w holistycznym podejściu do problemu (zbilansowana diety, aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja).

  • Czy istnieją skuteczne kremy lub produkty do pielęgnacji skóry, które mogą pomóc w redukcji cellulitu? Czy to tylko chwyt marketingowy?

Preparaty antycellulitowe to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Reduktorem cellulitu może być natomiast masaż wykonywany podczas aplikacji produktów kosmetycznych. Usprawnia on krążenie krwi i przyspiesza metabolizm komórkowy a składniki aktywne zawarte w kosmetyku dodatkowo nawilżają skórę poprawiając jej strukturę i wygląd.

  • Czy genetyka odgrywa rolę w powstawaniu cellulitu? Czy istnieją jakieś czynniki predysponujące?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli u kobiet w naszej rodzinie występował cellulit to my również będziemy się z nim mierzyć. Sam cellulit natomiast nie jest dziedziczny. Jako główne czynniki predysponujące do powstania cellulitu możemy wymienić: płeć i rasę (kobiety rasy białej), wiek, skłonność do nadmiernego przybierania na wadze, słabe krążenie krwi, zaburzenia hormonalne oraz chroniczny stres.

Zapraszamy do BeauMED Wrocław Lubin na konsultacje i zabiegi redukujące cellulit!

Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.
Data dodania wpisu: 30 lipca, 2023