Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg z kwasem hialunorowym

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który występuje we wszystkich organizmach żywych, zazwyczaj w postaci soli sodowej hialuronianu sodu. Ten wysoce hydrofilny polimer jest spoiwem międzykomórkowym i odpowiada za utrzymanie prawidłowego nawilżenia oraz napięcia skóry. Jako substancja fizjologiczna, czyli bezpieczna dla organizmu, z dużą możliwością wiązania wody, jest skutecznie stosowany w medycynie estetycznej.

W młodości, gdy jest go pod dostatkiem, skóra wykazuje się sprężystością i gładkością. Niestety z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze znacząco obniża się, co wraz ze zmianami zachodzącymi we włóknach sprężystych i kolagenowych powoduje odwodnienie, spadek elastyczności i zaniki tkanki skórnej. Wówczas obserwujemy pojawiające się oznaki starzenia, takie jak suchość, ścieńczenie skóry, występowanie zmarszczek i bruzd. Wtedy można poddać się terapii z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego w postaci żelowego wypełniacza, aby spłycić powstałe bruzdy. Zabieg polega na podaniu, za pomocą igły lub kaniuli, preparatu kwasu hialuronowego w głąb skóry, tam gdzie występują zmarszczki.

Najczęstsze okolice poddawane zabiegowi wypełniania kwasem hialuronowym to:

Jakie są korzyści wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

  • natychmiastowa poprawa wyglądu,
  • poprawa elastyczności, nawilżenia,
  • zabieg przywraca skórze sprężystość i jędrność,
  • pobudzenie naturalnych procesów regeneracji skóry,
  • po wchłonięciu preparatu zmarszczki są płytsze niż przed zabiegiem.

Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, co sprawia, że jest doskonale przyswajalny przez ludzkie tkanki. Dlatego zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy kwasu hialuronowego są małoinwazyjne i bezpieczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Dla większego komfortu pacjenta, zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim zastosowaniu kremu z lidokainą.

Ile utrzymuje się kwas hialuronowy na twarzy?

To, jak długo efekt zabiegu będzie się utrzymywał, zależy między innymi od wieku pacjenta, rodzaju skóry, trybu życia oraz stosowanej diety. Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu, a ostateczne efekty pojawiają się do 4 tygodni od zabiegu. Przyjmuje się, że uzyskane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, w niektórych przypadkach nawet do 18 miesięcy, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu i indywidualnych cech pacjenta.

Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym można wykonać w naszych Klinikach Medycyny Estetycznej Beaumed. W Beaumed Wrocław oraz w Beaumed Lubin nasi doświadczeni lekarze wykonają zabiegi wedle najwyższych standardów medycyny estetycznej, zapewniając naszym pacjentom profesjonalną opiekę i doskonałe rezultaty.

Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.
Data dodania wpisu: 20 października, 2023