Laseroterapia Wrocław – Nowoczesne Rozwiązania dla Skóry

Zabieg laseroterapii

Laseroterapia w medycynie estetycznej to rodzaj leczenia, w którym wykorzystywane są promienie laserowe do poprawy wyglądu skóry oraz rozwiązywania problemów skórnych. Laseroterapia może być stosowana do usuwania zmarszczek, blizn, przebarwień, trądziku, rozszerzonych naczyń krwionośnych czy zbędnego owłosienia.
Istnieje wiele różnych typów laserów, które mogą być wykorzystane w laseroterapii, stosujemy je zamiennie, zależnie od problemu, który chcemy rozwiązać. Każdy rodzaj lasera ma określoną długość fali, która ma określone właściwości, dzięki którym można skutecznie wpływać na stan skóry.
Laseroterapia jest zazwyczaj bezpieczna i skuteczna, ale wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przestrzegania zaleceń po zabiegu. Ważne jest także skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiedni rodzaj lasera oraz kontroluje przebieg zabiegu. Dowiedź się więcej o laseroterapii, czytając poniższy tekst

Rodzaje laseroterapii

Depilacja laserowa

Jest to najbardziej skuteczna metoda do walki z nadmiernym owłosieniem. Już po kilku sesjach można uzyskać trwałe efekty.laseroterapia w gabinecie medycyny estetycznej
Działa za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, wytwarzając energię pochłanianą przez barwnik włosa czyli melaninę. Energia zamienia się w ciepło i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami oraz co najważniejsze – nieodwracalnie niszczy macierz, odpowiedzialną za odradzanie się włosa. Jest to metoda szybka, mało inwazyjna i komfortowa dla pacjenta.
Depilację laserową poprzedza konsultacja przed zabiegowa. Najważniejszym elementem konsultacji jest wywiad, podczas którego kosmetolog wyklucza wszelkie przeciwwskazania i kwalifikuje do zabiegu. Podczas konsultacji określamy ilość potrzebnych zabiegów oraz rozwiewamy wszelkie wątpliwości klienta.

Laser naczyniowy

Laser naczyniowy to skuteczna metoda do walki z rumieniem oraz zmianami naczyniowymi. Laserem tym, możemy także skutecznie zamykać popękane pajączki na nogach. Działa poprzez emitowanie wiązki światła o określonej długości fali, która jest absorbowana przez chromofor znajdujący się w naczyniach krwionośnych. Powoduje to skurczenie się naczyń i zablokowanie przepływu krwi, co w rezultacie prowadzi do ich zamknięcia i zaniku. Efekt? Zaczerwienienie znika, a skóra staje się jednolita i promienna.

Laser frakcyjny ablacyjny

Jest to rodzaj laseroterapii, który wykorzystuje wiązkę laserową do precyzyjnego usuwania warstw skóry, jednocześnie stymulując proces regeneracji komórek skóry. Procedura polega na nakierowaniu wiązki laserowej na wybrane obszary skóry, aby doprowadzić do mikrourazów termalnych- pozostawiając przy tym nienaruszone rezerwuary zdrowych komórek, które przyspieszają odbudowę danego obszaru. Ten rodzaj ablacji stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy struktury skóry i redukcji widocznych defektów.
Laser frakcyjny ablacyjny jest rewelacyjną metodą jeśli chcesz się pozbyć blizn, rozstępów, rozszerzonych porów. Będzie także idealnym rozwiązaniem, aby spłycić zmarszczki, poprawić owal i ujędrnić skórę.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser ten jest stworzony do nieinwazyjnych zabiegów odmładzania skóry, wygładzenia zmarszczek, leczenia przebarwień posłonecznych czy redukcji rozszerzonych porów skórnych. Wiązka laser działa punktowo, w efekcie czego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry. Powstałe mikrouszkodzenia stymulują procesy naprawcze w głębokich warstwach skóry. Energię lasera można skupić na różnych głębokościach skóry w zależności od potrzeb skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i co najważniejsze, praktycznie nie ma okresu rekonwalescencji! Efektami są przebudowa i dogłębna regeneracja skóry.

Laser erbowo- szklany

Laser erbowo- szklany o długości wiązki 1540 nm, jest laserem nieablacyjnym wykorzystywanym w niechirurgicznym liftingu skóry, odmłodzeniu a także poprawie i wyrównaniu kolorytu. Jego frakcyjne wiązki są koncentrowane w skórze właściwej, gdzie zostają podgrzane włókna kolagenowe, co skutkuje przebudową skóry bez efektu ablacyjnego na warstwie naskórkowej. Ten delikatny proces odnawiania powierzchni skóry znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, przy krótkim okresie rekonwalescencji pozabiegowej. Za pomocą lasera erbowo- szklanego uzyskuje się efekt odmładzania skóry w sposób nieinwazyjny, następuje redukcja zmarszczek, napięcie i ujędrnienie skóry, poprawa tekstury i kolorytu, redukcja aktywnych zmian trądzikowych, leczenie blizn w tym potrądzikowych.

Termolifting NIR

Termolifting NIR to bezinwazyjny remodeling skóry. Poprawia jej gęstość i elastyczność. Głowica NIR emituje promieniowanie podczerwone IR, podgrzewa włókna kolagenowe i elastynowe, co w efekcie powoduje ich skrócenie. Pobudzane też są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. To powoduje lepsze napięcie skóry i dużo młodszy wygląd. Termolifting głowicą NIR polecany także kobietom po urodzeniu dziecka oraz osobom, które w krótkim czasie schudły. Głowica NIR sprawdza się również w dolegliwościach bólowych i napięciowych związanych z układem mięśniowym.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która wykorzystuje energię radiową oraz mikroigły do stymulacji procesu regeneracji skóry. Jest to bezinwazyjna procedura, która pomaga poprawić stan skóry, redukując zmarszczki, blizny, przebarwienia oraz poprawiając jej jędrność i elastyczność.

Zabieg ten polega na wprowadzaniu bardzo cienkich igieł na regulowana głębokość między 0,5 a 3,5 mm, przy jednoczesnej emisji fali radiowej. Bipolarna fala radiowa podgrzewa tkankę wokół powierzchni igieł bez ryzyka przegrzania i poparzeń Celem jest podgrzanie i frakcja skóry, aby pobudzić skórę do odnowy i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

Laserowe leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to problem na tyle uciążliwy, że powoduje spadek komfortu życia i samopoczucia. Na szczęście istnieje rewelacyjna metoda do walki z nadpotliwością- laser z technolog

ią mikrofal. Ta innowacyjna metoda polega ona na emitowaniu precyzyjnych, płytko wnikających i ukierunkowanych dawek energii mikrofalowej w tkankę miękką. W ten sposób dochodzi do trwałego uszkodzenia gruczołów potowych, a wydzielanie potu zostaje zahamowane.
Jest to procedura, która zapewnia trwały, bezinwazyjny i bezbolesny sposób na pozycie się problemu z nadmiernym poceniem się.

Korzyści korzystania z laseroterapii

Laseroterapia to obecnie najbardziej popularna metoda stosowana w medycynie estetycznej. Ze względu na szeroki wachlarz możliwości korygowania problemów oraz leczenia pozwala na osiągnie spektakularnych efektów. Za pomocą laserów możemy pozbywać się blizn, niedoskonałości i przebarwień, ale także rumienia i nieestetycznych naczyniaków. Możemy dzięki nim poprawiać jakość i gęstość skóry. Stymulacja kolagenu i elastyny powoduje zachowanie młodego wyglądu i długo utrzymujące się efekty.

Laseroterapia Wrocław – zarezerwuj wizytę

Nie wiesz jaki zabieg będzie najbardziej skuteczny w Twoim problemie? Skontaktuj się z Nami i umów na konsultację do specjalisty, który wskaże najlepsze rozwiązanie i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.