Lipoliza we Wrocławiu – Skuteczne modelowanie sylwetki

Lipoliza to procedura medyczna, która polega na rozkładaniu i usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała za pomocą specjalnych preparatów chemicznych lub mechanicznie za pomocą kaniuli i strzykawki. Proces ten ma na celu zmniejszenie objętości ciała i poprawę wyglądu sylwetki poprzez redukcję miejscowego odkładania się tłuszczu. Lipoliza może być stosowana jako nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji.

Rodzaje lipolizy

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwala na szybkie i mało inwazyjne pozbycie się lokalnie tkanki tłuszczowej. Rewolucyjna metoda modeluje sylwetkę i pozwala na redukcję niechcianego nadmiaru tłuszczu. Innowacyjna terapia polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą zastrzyków, które powodują redukcję komórek tłuszczowych. Jest skutecznym sposobem na redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej, szczególnie w trudnych do osiągnięcia miejscach.

Jest to metoda bardzo szybka, mało inwazyjna, nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu, można wrócić do codziennych czynności.

Liposukcja strzykawkowa

Dzięki zabiegowi można zlikwidować tkankę tłuszczową zgromadzoną w nadmiarze w poszczególnych okolicach ciała. Zabieg polega na odsysaniu tłuszczu za pomocą kaniuli i specjalnej strzykawki z podciśnieniem, dzięki którym można zachować precyzyjną kontrolę siły ssania. Jest on polecany do tzw. trudnych okolic, w których problematyczne jest zlikwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej pomimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych. Liposukcję strzykawkową wykorzystuje się do usuwania stosunkowo niewielkich ilości tłuszczu, w przeciwieństwie do metody chirurgicznej, jaką jest liposukcja klasyczna wykorzystująca pompy do odsysania tkanki tłuszczowej.

Największą zaletą liposukcji strzykawkowej jest mniejsza traumatyzacja okolicy zabiegowej (dzięki zastosowaniu kaniuli mniejszej niż w klasycznej liposukcji), a także brak konieczności stosowania znieczulenia ogólnego i sedacji. Dzięki temu możliwy jest stały kontakt z pacjentem, a kontrola stanu pacjenta zmniejsza ryzyko negatywnych następstw zabiegu.

Procedura zabiegowa trwa do kilku godzin, czyniąc tą metodę szybką formą pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej. W przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, ma ona krótszy czas rekonwalescencji i nie wymaga długotrwałego odpoczynku po zabiegowego.

Korzyści i efekty lipolizy

Należy pamiętać, że lipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym, a jedynie modelujący wybrane okolice. Osoby aktywnie ćwiczące, dbające o swój stan zdrowia odniosą korzyść z tego zabiegu pod postacią wsparcia w utracie tkanki tłuszczowej w trudnych okolicach, np. boczkach czy bryczesach.

Efekty jednak nie są natychmiastowe. Po podaniu preparatu za pomocą zastrzyku tkanki puchną i dopiero po jakimś czasie, zwykle kilku tygodniach, możemy zauważyć pierwsze efekty. Warto dodać, że jest to zabieg, który wymaga powtórzeń i nigdy nie kończy się na jednorazowym podaniu preparatu aby osiągnąć pożądany efekt.

Bezpieczeństwo i skuteczność lipolizy

Zabieg jest skuteczny jeżeli zastosujemy się do zaleceń lekarza. Należy prowadzić zdrowy tryb życia, redukować powoli ale systematycznie masę ciała jeżeli BMI jest za wysokie. Efekty zabiegu lipolizy często zależne są od naszego metabolizmu i różnią się w zależności od osoby. Zawsze należy zabieg powtórzyć ale uzyskać optymalny efekt. Ilość sesji zabiegowych zależy od obszaru oraz rodzaju problemu i zwykle wynosi od 3 do 5 zabiegów lipolizy.

Od konsultacji do zabiegu – lipoliza Wrocław

Lipoliza to rewolucja w modelowaniu sylwetki. Jeśli marzysz o idealnej sylwetce lipoliza i liposukcja strzykawkowa mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Umów się na konsultację z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, aby dowiedzieć się więcej o tej innowacyjnej metodzie i zacznij pracować ze swoim nowym ciałem już dziś.

Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.