Mezoterapia skóry głowy

Dr n. med. Monika Kukulska lekarz medycyny estetycznej

Mezoterapia skóry głowy to zabieg coraz częściej wybierany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Nic dziwnego – jest to bardzo  skuteczny sposób na problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Poniżej odpowiadamy na pytania, które najczęściej słyszymy od naszych pacjentów.

Mezoterapia skóry głowy – na czym polega?

Mezoterapia igłowa głowy polega na ostrzykiwaniu skóry głowy cienką igłą w taki sposób, alby wprowadzić substancje aktywne prosto do komórek włosa.
Taki sposób wykonania zabiegu zapewnia uzyskanie szybkich efektów, ponieważ omija się w ten sposób warstwę skóry.

Czy mezoterapia na włosy jest skuteczna?

Mezoterapia igłowa głowy jest zabiegiem bardzo skutecznym, przyspiesza wzrost włosów – pobudza proces ich odrastania, poprzez poprawę krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.
Mieszki włosowe są stymulowane do produkcji większej ilości zdrowych włosów
Podczas zabiegu  do  włosow dostarczane są substancje, które je odżywiają i pozwalają prawidłowo funkcjonować.
To skuteczny zabieg do wielu schorzeń związanych z problemami włosów. Substancje docierają do głębokich warstw skóry dzięki czemu kuracja może być stosowana zarówno jako zabieg terapeutyczny jak i profilaktyczny

Mezoterapia skóry głowy ile zabiegów jest potrzebne?

Ilość zabiegów mezoterapi igłowej glowy może być różna i zależy od problemu i rodzaju preparatu którego używamy podczas zabiegów, z reguły zaleca się od 4 do 8 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi wykonywane są co 2 tygodnie, kolejne 4 co miesiąc w celu podtrzymania efektow. Profilaktycznie zabieg może być wykonywany  1 raz na 3 miesiące. Serie zabiegowe można powtarzać raz na rok lub w razie potrzeby po pół roku.

Efekty mezoterapii skóry głowy:

Po zabiegach mezoterapii igłowej owłosionej skóry głowy pacjenci zauważają zmniejszenie wypadania włosów, a co za tym idzie, ich zagęszczenie. Cebulki włosowe są zrewitalizowane zostaje pobudzone krążenie w skórze głowy przez co wzmaga się  wzrost nowych włosów. Cebulki włosowe zostają odżywione i zregenerowane, dzięki czemu włosy odrastają mocniejsze, gęstsze i grubsze. Skóra głowy zostaje nawilżona i zrewitalizowana włosy odzyskują naturalny blask i piękno.

Mezoterapia skóry głowy jak się przygotować?

Do mezoterapii igłowej owłosionej skóry głowy nie musisz się specjalnie przygotowywać wystarczy, że zadbasz o to by skóra głowy była czysta przed zabiegiem myjąc włosy dzień przed lub w dniu zabiegu.
Decydując się na mezoterapię igłowa głowy w Centrum Beaumed pamiętaj, że stosowane przez nas koktajle wykorzystywane do mezoterapii igłowej posiadają certyfikaty uprawniające do wprowadzenia ich do skóry a zabiegi wykonywane są przez pielęgniarkę po konsultacji u lekarza dermatologa który zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni preparat, dzięki temu zabiegi mezoterapii igłowej w Centrum Beaumed są zarówno skuteczne jak i bezpieczne.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie w zakładce Terapia skóry głowy

Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.