Cosmelan

Cosmelan-2

Cosmelan – nieinwazyjna terapia na przebarwienia

Cosmelan to certyfikowany zabieg zawierający wysokie stężenie substancji, które skutecznie blokują enzym, biorący udział w procesie powstawania melaniny, czyli barwnika skóry odpowiedzialnego za powstawanie plam i przebarwień. Jego skuteczność potwierdziły zaawansowane badania laboratoryjne, testy kliniczne.
Zabieg Cosmelan to nieinwazyjna terapia na przebarwienia, niezależnie od tego, czy wynikają z nadmiernego opalania, czy ich przyczyną są zmiany hormonalne, terapia Cosmelan może pomóc w ich redukcji.

Terapia Cosmelan

Cosmelan to kilkumiesieczna terapia, na którą składa się specjalistyczna maska nakładana w gabinecie medycznym i pielęgnacja domowa polegająca na samodzielnej aplikacji kremu wspomagającego działanie maski.
Cosmelan to terapia czasowa, co oznacza, że efekty pojawiają się i zyskują widoczność wraz z upływem czasu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po tygodniu terapii, ale bardzo widoczne zmiany w kolorycie i kondycji skóry są zauważalne najczęściej po miesiącu.

Zabieg Cosmelan

Cosmelan to jeden z najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych zabiegów wybielających przebarwienia, które powstały w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na słońce oraz zmian hormonalnych.
Cosmelan jako terapia wyrównująca koloryt polega przede wszystkim na aktywacji oraz przyspieszeniu naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących na poziomie skóry właściwej.
Uniwersalny charakter pozwala wykonywać go o każdej porze roku, a co najważniejsze, dedykowany jest wszystkim fototypom skóry.

Co bardzo ważne program 2 etapowej terapii preparatem Cosmelan obejmuje zabieg zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz konkretnego fototypu skóry, co przekłada się na wysoką skuteczność całej terapii.
Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest eliminacja plam posłonecznych oraz o podłożu hormonalnym. Co więcej, zabieg Cosmelan dedykowany jest osobom, które borykają się z innymi problemami dermatologicznymi, takimi jak:

 • przebarwienia
 • zaburzona pigmentacja
 • nierównomierny koloryt skóry
 • zaburzenia rogowacenia skóry
 • przebarwienia pozapalne
 • czerwone blizny potrądzikowe
 • bielactwo

Cosmelan wykonuje się także jako skuteczny zabieg pielęgnacyjny, który:

 • przeciwdziała efektom starzenia się skóry
 • wygładza powierzchniowe zmarszczki
 • likwiduje rozszerzone pory
 • reguluje wydzielanie serum
 • wyrównuje koloryt skóry

Skład kremu Cosmelan

Składniki aktywne Kwas azaleinowy , Kwas kojowy. Inne: Aqua, Titanium Dioxide, Octyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Cetearyl Sulfate, Paraffinum Liquidum, Kojic Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Ceteareth-12, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum
W skład tego kremu wchodzą takie substancje jak: kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, kwas azelainowy oraz witamina C. Wspólnie działają na zasadzie hamowania aktywności enzymu tyrozynazy, który jest głównym winowajcą nadmiernej produkcji melaniny w skórze.

Jestem lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych oraz właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Najważniejszy dla mnie jest naturalny i świeży wygląd moich pacjentek. Specjalizuję się w zabiegach modelowania twarzy, głębokiej regeneracji skóry.