Wolumetria twarzy vs. tradycyjne wypełniacze: Która metoda jest lepsza

Lekarz ze strzykawką

Wolumetria twarzy to zabieg modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Nadajemy dzięki tej technice objętości w pożądanych miejscach, np. okolicy policzka, brody, żuchwy. Jednym z miejsc, gdzie wykonuje się zabieg jest Wrocław w Centrum Medycyny Estetycznej BeauMED. We wrocławskiej placówce 3 lekarzy specjalizuje się z technik wykonywania wolumetrii czyli dr Katarzyna Kęcka, dr Monika Kukulska oraz dr Agnieszka Rusin-Tupikowska.

Wolumetria to świetny sposób na poprawę wyglądu owalu twarzy i nadanie jej świeżego, młodszego wyglądu. Z wiekiem tracimy objętość czyli ubywa nam tkanki tłuszczowej w pewnych obszarach twarzy, np. okolicy kości jarzmowej czy skroni. Jeżeli nie podamy w te obszary wypełniacza służącego do podnoszenia tkanek i wypełniania (kwas hialuronowy o specjalnych właściwościach i odpowiedniej gęstości) to nie poprawimy ogólnego kształtu i efekt nie będzie satysfakcjonujący. Oczywiście w BeauMED Wrocław nigdy nie przesadzamy – zabiegi wykonujemy naturalnie, bez nadmiaru objętości. To jest nasza domena, a zwłaszcza dr Katarzyny Kęckiej i dr Moniki Kukulskiej. Ta technika jest bardzo popularna w medycynie estetycznej bo jest skuteczna. 

  • Jak działa wolumetria twarzy?

To bardzo proste:

1. Oceniamy miejsca gdzie potrzeba nam unieść policzek lub poprawić wygląd brody czy kąta żuchwy
2. Podajemy w te miejsca kwas hialuronowy będący “wolumą” – czyli ściągający dużo wody i unoszący mocno tkanki czyli działamy na objętość
3. Czekamy 2 tygodnie na pełny efekt po zabiegu
4. Cieszymy się z pięknego owalu i ładnie podkreślonej żuchwy i okolicy policzka
  • Wolumetria twarzy jak długo się utrzymuje?

Wolumetrię wykonujemy za pomocą kwasu hialuronowego o specjalnych właściwościach nadających więcej objętości niż inne wypełniacze. Efekt utrzymywania się preparatu do wolumetrii jest różny i wynosi od 9 miesięcy do 2 lat. Długość utrzymywania się efektu zależy od wielu czynników. W pierwszej kolejności najważniejsze czynniki to nasze indywidualne właściwości metabolizowania kwasu hialuronowego. Osoby bardzo aktywne, uprawiające dużo sportu, z natury szczupłe będa metabolizowały wypełniacze szybciej czyli efekt będzie krótszy. 

  • Alternatywy dla wolumetrii

Alternatyw dla wolumetrii nie ma wiele. Niewiele jest zabiegów, które unoszą owal i nadają objętości. 

Wśród alternatyw wymienić można silne stymulatory tkankowe, takie jak kwas polimlekowy czy policaprolacton. Są to jednak zabiegi dla pacjentów zdrowych, nieposiadających chorób autoimmunologicznych. Zabiegi takie jak mezoterapie czy zabiegi z wykorzystaniem urządzeń hi-tech poprawiają jakość skóry ale nie uzyskamy za ich pomocą żadnych objętości. 
Alternatywą dla wypełniaczy może być przeszczep tkanki tłuszczowej. Wówczas jesteśmy w stanie nadać pożądaną objętość na twarzy za pomocą własnego tłuszczu pobranego z innej okolicy. Warunek – trzeba mieć tę tkankę tłuszczową najlepiej na brzuchu lub udach. Osoby bardzo szczupłe nie zostaną zakwalifikowane do lipofillingu.
Jestem doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, właścicielem Klinik BeauMED Wrocław oraz Lubin. Prywatnie uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz podróżować i poznawać nowych ludzi.
Data dodania wpisu: 10 listopada, 2023